Reklama

Bieg "Tropem Wilczym" [ZDJĘCIA]

28/02/2016 14:09

Słoneczna aura sprzyjała ponad 300 zawodnikom niedzielnego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym” w Przemyślu. Podobne imprezy odbyły się także w 180 innych miejscowościach w Polsce.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

W Przemyślu miejscem biegu był park miejski. Start i meta znajdowały się w bramie Zamku Kazimierzowskiego. Zawodnicy rywalizowali na dwóch trasach. Pierwsza wynosiła 1963 metry (symbol daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych), druga przeznaczona dla uczestników powyżej 16 roku życia liczyła 7000 metrów.

Na krótszej najlepszy okazał się Damian Kic z Ujkowic (0:07:03) przed Maciejem Tomaszewskim z Jarosławia (0:07:11) i Grzegorzem Wójcikiem z Przemyśla (0:07:15). Na dłuższej triumfował Andrzej Szpunar z Rzeszowie (0:26:27). Tuż za nim uplasowali  się: Mieczysław Jałocha (0:27:33) i Michał Korlatowicz (0:27:55). Obaj z Przemyśla.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama