Słoneczna aura sprzyjała ponad 300 zawodnikom niedzielnego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym” w Przemyślu. Podobne imprezy odbyły się także w 180 innych miejscowościach w Polsce.
Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
W Przemyślu miejscem biegu był park miejski. Start i meta znajdowały się w bramie Zamku Kazimierzowskiego. Zawodnicy rywalizowali na dwóch trasach. Pierwsza wynosiła 1963 metry (symbol daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych), druga przeznaczona dla uczestników powyżej 16 roku życia liczyła 7000 metrów.
Na krótszej najlepszy okazał się Damian Kic z Ujkowic (0:07:03) przed Maciejem Tomaszewskim z Jarosławia (0:07:11) i Grzegorzem Wójcikiem z Przemyśla (0:07:15). Na dłuższej triumfował Andrzej Szpunar z Rzeszowie (0:26:27). Tuż za nim uplasowali się: Mieczysław Jałocha (0:27:33) i Michał Korlatowicz (0:27:55). Obaj z Przemyśla.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze