Reklama

Biegowe święto w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

06/09/2017 11:30

Całe rodziny wzięły udział w zorganizowanym w niedzielę, 3 września, Jarosławskim Święcie Biegowym. Na czterech dystansach i dodatkowo na trasie I Jarosławskiego Biegu na Rolkach można było spotkać zarówno dzieci, jak i osoby w zaawansowanym wieku.

– W Jarosławskim Święcie Biegowym startujący rywalizowali na czterech dystansachw różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy oraz kibice stawili się po południu na starcie, a co najważniejsze niemal wszystkim udało się ukończyć biegi. Wyłoniono najszybszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km z podziałem na kobiety i mężczyzn, najmłodszych biegaczy, a Ćwierć Galicja Maraton zamknęła z kolei najstarsza uczestniczka – pani Zofia Turosz z numerem 143.

Podobnie jak w ubiegłym roku jednym ze współorganizatorów biegów była Komisja Europejska, dzięki czemu najmłodsi uczestnicy biegu, poprzez gry i zabawy, zaznajamiali się z podstawowymi informacjami na temat Unii Europejskiej. Oprócz komisji organizatorami byli również Urząd Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego, Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Pomocą służyły również Centrum Kultury i Promocji, a także Miejski Ośrodek Kultury z niezawodnym instruktorem Pawłem Sroką w roli prowadzącego wszystkie biegi – wylicza Barbara Brzezińska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.

Nad organizacją i sprawnym przeprowadzeniem biegów czuwała liczna grupa wolontariuszy oraz policja, strażnicy miejscy i strażacy. Byli ratownicy z Centrum Ratownictwa Medycznego, członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Jarosławiu, harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, Hufiec Jarosław im. Czesławy „Baśki” Puzon, jarosławscy strzelcy z Jednostki Strzeleckiej nr 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego, uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 oraz nr 5, a także wolontariusze ze Szkolnego Klubu Europejskiego EUROTEAM. Uczestnicy biegów otrzymali medale, a zwycięzcy puchary. Wyniki biegów są dostępne pod adresem http://www.jaroslaw.pl/aktualnosci-wydarzenia/id6933,Rozbiegany-Jaroslaw.html

Biegli dla Gabrysi

– Przy okazji Jarosławskiego Święta Biegowego przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem „Ratujemy serce Gabrysi”, polegająca na zbiórce pieniędzy z przeznaczeniem na leczenie chorej Gabrysi Dzimiry. Wolontariusze podczas całego święta zbierali do puszek datki z przeznaczeniem na leczenie dziewczynki, natomiast jej mama dopingowała i kibicowała wszystkim uczestnikom biegów.

Reklama

Gabrysia ma 13 lat. Cierpi na poważną wadę serca. Nikt w Polsce nie podjął się operacji dającej dziewczynce szansę na wyzdrowienie. Niedawno Klinika Dzieciątka Jezus w Rzymie podjęła się przeprowadzenia zabiegu. Koszt pierwszego etapu oszacowano na 160 tys. zł. Na uratowanie serca 13-latki zbierane są pieniądze. Informacje, jak pomóc dziewczynce, są dostępne na www.facebook.com. Wystarczy wpisać RatujmySerceGabrysi.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama