W minioną środę, 2 kwietnia, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Zybiński podpisał w siedzibie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu porozumienie o współpracy z rektor uczelni dr Beatą Rejman.
Formalną część spotkania, a więc parafowanie ważnego dla obu stron dokumentu, poprzedziło omówienie wstępnych założeń współpracy pomiędzy obiema instytucjami.
Dla jarosławskiej uczelni to ważny krok, bowiem w swojej ofercie edukacyjnej ma kierunek związany z bezpieczeństwem. Wspólne działania jarosławskiej PANS i BiOSG mają sprzyjać kształtowaniu postaw patriotycznych i społecznych oraz wymianie doświadczeń, a także stwarzać okazję do uczestnictwa w różnych formach działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz organizacji przedsięwzięć o charakterze naukowo-dydaktycznym.
Z obu stron padła deklaracja wzajemnej promocji realizowanych zadań. Efektem współpracy mają być też: konferencje, seminaria, wykłady, pokazy czy warsztaty, a nawet praktyki studenckie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze