Reklama

Black Hawk nad Rzeszowem – tak ćwiczyli kontrterroryści [ZDJĘCIA]

09/03/2020 10:30

Przez niemal cały ubiegły tydzień w Rzeszowie ćwiczyli funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Rzeszowie, żołnierze i strażacy. Ich manewry wyglądały bardzo efektownie, a w ich trakcie wykorzystano helikopter Black Hawk.

Przez cztery dni, od 3 do 6 lutego na lotnisku Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce trwały ćwiczenia wysokościowo-taktyczne. Oprócz wspomnianych podkarpackich kontrterrorystów wzięli w nich udział żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i strażacy ze Specjalnej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa, a ostatniego dnia także policjanci z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Doskonalono przede wszystkim współdziałanie służb, choć podkreślić trzeba, że sam przebieg ćwiczeń robił wrażenie. Wykorzystano w ich trakcie śmigłowiec Black Hawk, a uczestnicy manewrów wykonywali miedzy innym efektowne desantowania na linie.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama