Przez niemal cały ubiegły tydzień w Rzeszowie ćwiczyli funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Rzeszowie, żołnierze i strażacy. Ich manewry wyglądały bardzo efektownie, a w ich trakcie wykorzystano helikopter Black Hawk.
Przez cztery dni, od 3 do 6 lutego na lotnisku Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce trwały ćwiczenia wysokościowo-taktyczne. Oprócz wspomnianych podkarpackich kontrterrorystów wzięli w nich udział żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i strażacy ze Specjalnej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa, a ostatniego dnia także policjanci z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Doskonalono przede wszystkim współdziałanie służb, choć podkreślić trzeba, że sam przebieg ćwiczeń robił wrażenie. Wykorzystano w ich trakcie śmigłowiec Black Hawk, a uczestnicy manewrów wykonywali miedzy innym efektowne desantowania na linie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze