Więcej pieniędzy, nadziei – tak można podsumować akcję III Przemyskie Pola Nadziei. Zbiórka funduszy w ramach tegorocznej edycji przyniosła blisko 50 tys. zł dochodu, który przeznaczony zostanie na szczytny cel – Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania” im. św. Łazarza.
Hospicjum będzie się mieścić w jednym z niezagospodarowanych budynków przy ul. Słowackiego 85 w Przemyślu – pozostałości po byłym szpitalu miejskim (wojskowym). Remont obiektu oraz przystosowanie do nowego celu wymaga[paywall] dużych nakładów finansowych.
Od wielu miesięcy wolontariusze, a wśród nich przede wszystkim uczniowie przemyskich szkół, tworzyli żonkile z bibuły bądź krepiny, będące międzynarodowym symbolem nadziei. 14 i 15 kwietnia br. wyszli z nimi na ulice. Papierowe kwiaty powędrowały do rąk darczyńców m.in. w supermarketach i przed kościołami, gdzie prowadzone były charytatywne zbiórki. Chętnych, by wesprzeć inicjatywę, nie brakowało. Tegoroczna edycja Pól Nadziei przyniosła dochód w wysokości blisko 50 tys. zł – podaje Urząd Miasta Przemyśla.
Inicjatorem i organizatorem Przemyskich Pól Nadziei jest Rycerskie i Szpitalne Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie „Lazarus”. Kolejny rok z rzędu członkowie stowarzyszenia oraz ludzie dobrej woli walczą o pozyskanie środków na powstające przy Słowackiego Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania”. Pola Nadziei to niejedyna inicjatywa mająca na celu wsparcie budowy przemyskiego hospicjum.
We wrześniu 2017 r. miała miejsce pierwsza edycja Przemyskiej Piątki dla Hospicjum, czyli charytatywnego pięciokilometrowego biegu, z którego dochód w całości przeznaczony został na rzecz centrum. W wydarzeniu tym wzięło udział dwustu biegaczy z Przemyśla i regionu. Liczba osób, które włączyły się w akcję III Przemyskie Pola Nadziei, jest dużo, dużo większa, trudna do oszacowania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.KIEDYŚ BYŁ STRACH OTWIERAĆ LODÓWKĘ LUB KONSERWĘ A TERAZ WYSKAKUJE PAN PREZYDENT CHOMA
Nie tak dawno,bo przecież zaledwie kilka lat wstecz na remonty w szpitalu miejskim wydano miliony zł. Dzisiaj to zgliszcza a odpowiedzialni za ten stan rzeczy z uśmiechem na ustach spacerują sobie. Może to i dobrze że kler to weźmie, u nich demokracji nie ma, marnotrawstwa też nie ma. Zgnilizna zwana demokracją pozwala na bezkarne marnotrawienie pieniędzy,pożyczonych zresztą w bankach oraz na kolejne kandydowanie w wyborach. A społeczeństwo jest bezgranicznie głupie , zgadza się na kolejne podwyżki, to za wywóz śmieci, to za wodę , to podatek od nieruchomości i wybiera............... na kolejną kadencję.
Powoli KK przejmuje w swoje ręce były szpital miejski na Słowackiego.Ciekawe jaka role tym razem w darmowym przejęciu będzie pełnić Carittas.Mam nadzieję,że za gruba kasę wydzierżawi pare pomieszczeń dla potrzeb miasta.
Czemu nie masz odwagi napisać bez skrótu to "twoje kk?. Tym sposobem zachowujesz się jak mały kundelek ;, dużo jazgotu , ale mało efektu .
KIEDYŚ BYŁ STRACH OTWIERAĆ LODÓWKĘ LUB KONSERWĘ A TERAZ WYSKAKUJE PAN PREZYDENT CHOMA
Nie tak dawno,bo przecież zaledwie kilka lat wstecz na remonty w szpitalu miejskim wydano miliony zł. Dzisiaj to zgliszcza a odpowiedzialni za ten stan rzeczy z uśmiechem na ustach spacerują sobie. Może to i dobrze że kler to weźmie, u nich demokracji nie ma, marnotrawstwa też nie ma. Zgnilizna zwana demokracją pozwala na bezkarne marnotrawienie pieniędzy,pożyczonych zresztą w bankach oraz na kolejne kandydowanie w wyborach. A społeczeństwo jest bezgranicznie głupie , zgadza się na kolejne podwyżki, to za wywóz śmieci, to za wodę , to podatek od nieruchomości i wybiera............... na kolejną kadencję.
Takich sobe wybieracie to tak macie .