Reklama

Blisko 50 tys. zł zebrali w 2 dni na hospicjum w Przemyślu [ZDJĘCIA]

30/04/2018 13:30

Więcej pieniędzy, nadziei – tak można podsumować akcję III Przemyskie Pola Nadziei. Zbiórka funduszy w ramach tegorocznej edycji przyniosła blisko 50 tys. zł dochodu, który przeznaczony zostanie na szczytny cel – Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania” im. św. Łazarza.

Hospicjum będzie się mieścić w jednym z niezagospodarowanych budynków przy ul. Słowackiego 85 w Przemyślu – pozostałości po byłym szpitalu miejskim (wojskowym). Remont obiektu oraz przystosowanie do nowego celu wymaga[paywall] dużych nakładów finansowych.

Żonkil – symbol nadziei

Od wielu miesięcy wolontariusze, a wśród nich przede wszystkim uczniowie przemyskich szkół, tworzyli żonkile z bibuły bądź krepiny, będące międzynarodowym symbolem nadziei. 14 i 15 kwietnia br. wyszli z nimi na ulice. Papierowe kwiaty powędrowały do rąk darczyńców m.in. w supermarketach i przed kościołami, gdzie prowadzone były charytatywne zbiórki. Chętnych, by wesprzeć inicjatywę, nie brakowało. Tegoroczna edycja Pól Nadziei przyniosła dochód w wysokości blisko 50 tys. zł – podaje Urząd Miasta Przemyśla.

Reklama

Inicjatorem i organizatorem Przemyskich Pól Nadziei jest Rycerskie i Szpitalne Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie „Lazarus”. Kolejny rok z rzędu członkowie stowarzyszenia oraz ludzie dobrej woli walczą o pozyskanie środków na powstające przy Słowackiego Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania”. Pola Nadziei to niejedyna inicjatywa mająca na celu wsparcie budowy przemyskiego hospicjum.

We wrześniu 2017 r. miała miejsce pierwsza edycja Przemyskiej Piątki dla Hospicjum, czyli charytatywnego pięciokilometrowego biegu, z którego dochód w całości przeznaczony został na rzecz centrum. W wydarzeniu tym wzięło udział dwustu biegaczy z Przemyśla i regionu. Liczba osób, które włączyły się w akcję III Przemyskie Pola Nadziei, jest dużo, dużo większa, trudna do oszacowania. 


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jacek - niezalogowany 2018-04-30 14:09:12

    KIEDYŚ BYŁ STRACH OTWIERAĆ LODÓWKĘ LUB KONSERWĘ A TERAZ WYSKAKUJE  PAN PREZYDENT CHOMA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stach - niezalogowany 2018-04-30 16:21:33

    Nie tak dawno,bo przecież zaledwie kilka  lat wstecz  na remonty  w szpitalu miejskim wydano  miliony zł. Dzisiaj to zgliszcza a odpowiedzialni za ten stan rzeczy z uśmiechem na ustach spacerują sobie.  Może  to  i dobrze że kler to weźmie, u nich demokracji nie  ma,    marnotrawstwa  też nie ma. Zgnilizna zwana demokracją pozwala  na   bezkarne  marnotrawienie pieniędzy,pożyczonych zresztą w bankach  oraz na  kolejne kandydowanie w  wyborach. A  społeczeństwo jest bezgranicznie głupie , zgadza się  na kolejne podwyżki, to  za wywóz śmieci, to za wodę , to podatek od nieruchomości   i  wybiera............... na kolejną kadencję. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    erty - niezalogowany 2018-04-30 16:48:16

    Takich sobe wybieracie to tak macie .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama