180 zł rocznie abonamentu dla osób z niepełnosprawnościami to jednak za dużo. Przewodniczący ośmiu zarządów osiedli w Przemyślu skierowali pismo do prezydenta miasta Wojciech Bakuna z prośbą o zmiany. To jednak nie spotkało się aprobatą, więc ci zapowiadają złożenie obywatelskiego projektu uchwały.
Przypomnijmy, 12 stycznia br. przemyscy radni wreszcie doszli do porozumienia w sprawie wprowadzenia udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w strefach płatnego parkowania na terenie miasta Przemyśla. Każda z osób z niepełnosprawnościami, która będzie w stanie wylegitymować się Przemyską Kartą Mieszkańca oraz specjalną niebieską kartą parkingową, od 2 kwietnia br. (dzisiaj wiadomo, że będzie to funkcjonować od maja br.) będzie mogła zaparkować swój samochód na każdym miejscu w strefach płatnego parkowania na terenie miasta. Przemyscy radni w trzecim podejściu wypracowali kompromis, który chyba jest najlepszą opcją z czterech zaproponowanych przez zastępcę prezydenta miasta Bartłomieja Barszczaka. Poprawkę do uchwały o opłatach za parkowanie pojazdu w strefach płatnego parkowania na terenie miasta Przemyśla zgłosił radny niezależny Janusz Zapotocki. O dziwo (i na szczęście) radni przyjęli ją jednogłośnie.
Poprawka ma jednak pewne obwarowania. Chodzi przede wszystkim o to, że aby móc codziennie parkować przez dwie godziny, osoba z niepełnosprawnościami musi wykupić kartę AN (w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu, albo w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu). Jej koszt to 15 zł za miesiąc. Łącznie 180 zł za rok. Taką kartę oraz kartę parkingową przypisaną do jednego numeru rejestracyjnego i Przemyską Kartę Mieszkańca będzie trzeba wyeksponować za przednią szybą samochodu. Wraz z bezpłatnym biletem z parkometru, który będzie uprawniał do 2 kolejnych godzin postoju w danym dniu...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 68% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze