Kilkudziesięciu rodziców, grono pedagogiczne oraz księża trzech obecnych w Chotyńcu obrządków walczą o wycofanie planów modyfikacji organizacji nauczania w tutejszej szkole. Ich zdaniem zmiany są niekorzystne dla dzieci, a w przyszłości doprowadzą do likwidacji placówki. Przedstawiciele organu prowadzącego szkołę są przekonani co do słuszności swojej decyzji. Ich zdaniem zmiany wymusza rachunek ekonomiczny i sytuacja demograficzna.
W samorządach trwają właśnie prace nad organizacją przyszłego roku szkolnego. Powstają tzw. arkusze organizacyjne określające m.in. liczebność klas czy liczbę oddziałów w roczniku, ale także to, czy dany nauczyciel będzie w placówce pracował, a jeśli tak, to w jakim wymiarze godzin. I właśnie taki arkusz stał się kością niezgody pomiędzy społecznością przygranicznego Chotyńca a organem, który go przygotował – Urzędem Gminy w Radymnie. Według założeń arkusza w Chotyńcu od przyszłego roku nie będą pracować[paywall] dwie nauczycielki – jedna ma zostać zwolniona, druga przejść na zasiłek przedemerytalny. Zmianie ma ulec też organizacja pracy placówki. Zniknie możliwość posłania do najmłodszego oddziału dzieci, które nie są objęte obowiązkiem szkolnym, przede wszystkim jednak łączone ma być nauczanie 6-latków i uczniów pierwszej klasy. Wszystkie te decyzje spotkały się z mocnym sprzeciwem . Na tyle mocnym, że w ubiegły czwartek za pośrednictwem dyrektorki szkoły zorganizowano spotkanie mieszkańców z wójtem, którego wobec wykonywania przez niego innych obowiązków zastępowała skarbnik gminy Lucyna Piruta.
podając przy tym nieubłagane zestawienia: praktycznie żadna z klas w poszczególnych rocznikach nie jest dostatecznie liczna, by zbilansować wydatki na jej utrzymanie z dochodami z subwencji oświatowej.– W 8 klasie jest 6 dzieci, powinno być 14 – na brakujące ośmioro dzieci łoży gmina, więc tutaj nie może być żadnych pretensji – argumentowała skarbnik. Zasadność wprowadzanych zmian uzasadniała także ogólnym stanem finansów gminy. Przekonywała przede wszystkim, że koszty związane z utrzymaniem szkół (a gmina nie ma zamiaru zamknąć żadnej ze swoich placówek) sprawią, że przyszłoroczne wydatki inwestycyjne będą najpewniej o około 2 mln niższe niż w roku bieżącym, a utrzymanie obecnej siatki nauczycielskich płac w wymiarze całej gminy może doprowadzić nawet do trudności w spięciu budżetu.
Przekonywał przede wszystkim, że do sprawy nie można podejść tylko z poziomu bezdusznej matematyki, bo w grę wchodzi także czynnik ludzki: dzieci, rodzice, nauczyciele. Wespół z dyrektorką Lidią Łamasz apelował do przedstawicieli urzędu gminy o wypracowanie alternatywnego, kompromisowego rozstrzygnięcia. Przekonywał, że nauczyciele swoją gotowość poświeceń już udowodnili: pracują społecznie, w świetlicy, mimo mizernych warunków osiągają dobre wyniki nauczania i sportowe, niektórzy tak jak on rezygnują ze zdobywania wyższych stopni awansu zawodowego – a teraz oczekują także dobrej woli urzędników. L. Piruta tematu nie podjęła. – Nie jestem do takich deklaracji upoważniona – stwierdziła. Krótko potem po trwającej ponad godzinę dyskusji opuściła szkołę. Cała społeczność Chotyńca deklaruje, że sprawy nie odpuści. Jak twierdzą, mają poparcie związków zawodowych, nauczycieli oraz władz samorządowych na szczeblu województwa. Zapowiadają też, że o swoją sprawę będą walczyć także na najbliższym posiedzeniu rady gminy. To, ze względu na epidemię koronawirusa, ale także specyfikę obrad tejże rady, może być trudne. O rozwoju wypadków będziemy informować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jakto zapomniał juz pan panie wójcie TYLKO MATOŁY LIKWIDUJĄ SZKOŁY jak trzeba będzie przypomnimy tuba już czeka
Powszechne szkolnictwo na ziemiach polskich wprowadzili zaborcy tak austriacki oraz pruski.Ruskim się nie udało.W okresie II RP szkolnictwo powszechne na wsi było dokładnie tak samo niszczone jak obecnie i uwazano za bardzo rozbudowane i szkodliwe dla mieszkańców wsi gdzie naród miał być durny.Komuniści o dziwo dbali i to bardzo o szkolnictwo i udało sie im zlikwidować analfabetyzm na wsi do którego doprowadziły władze II RPObecnie to tylko powtórka z rozrywki.
Mieszkancy Chotynca i okolic przed wyborami tak byli zachwyceni wojtem ze nie chcieli zmiany ! I Co teraz sie stalo ? a ksieza nie pomagali w kampanni wojtowi ?! teraz macie !
po co szkola w Chotyncu wynajac na dom starcow a tak mialo byc dobrze nawet szatnia dla sportowcow stoi na boisku 3 hektarowym.Kiedys pasly sie tam barany.
Czas na referendum!!!!!!!Panie Wójcie przypominamy: ZOSTAŁ PAN WYBRANY BO PAŃSKI POPRZEDNIK CHCIAŁ LIKWIDOWAĆ SZKOŁY, PAN TO KRYTYKOWAŁ I MÓWIŁ, ŻE SZKOŁY NIGDY NIE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE!!!Ma Pan nas, mieszkańców Gminy Radymno za debili, więc pokażemy Panu drogę powrotną do lasu!
Dlaczego zaborcy... bo Polski wówczas nie było. Powszechne szkolnictwo wprowadzono pod koniec XVIII w. przez Prus w okresie Oświecenia, a później to już poszło. To samo tyczy się wszelkich nowinek technicznych I rewolucji przemysłowej... itd. Jeśli chodzi o ogólnoświatowy skok cywilizacyjny, więc winy Polaków tu nie było,. Mimo przeszkód stworzyli wspaniałą kulturę, czy w Poznaniu, czy we Lwowie, a i w Warszawie, mimo że Rosjanie traktowali ją jak miasto na skraju Imperium. Co do II RP, to ograniczyło analfabetyzm, ujednoliciło szkolnictwo. W samej Birczy szkoła 4-klasowa stała się 7-klasową. Działały szkoły w okolicznych wioskach, a i Ukraińcy swobodnie rozwijali swoje Ridne Szkoły i wszelką działalność społeczną. Oczywiście główny nacisk szedł na polskość, co naturalne. W PRL nastąpił boom demograficzny, co też siłą rzeczy wymuszało budowani szkół. III RP, to problem demograficzny i rządy PO-PSL, które dały samorządom możliwość zamykania szkół bez zgody kuratorium...
Teraz ?? Teraz płacz na chotyńcu?? Może firma empol sie wam dołoży razem z waszym super wójtem . Macie wójta i 50mb chodnika ale brak szkoły , tylko wazelina została w nadmiarze .....
co sie martwicie radny z Chotynca nas obroni na sesji.
Głosować trzeba było mądrze a co z waszym radnym nie ma głosu?
Wójt nie jedno obiecywał i mówił. Zapytajcie się wójta gdzie jego żonka od września będzie pracować.
A od Księdza P. Wójcie wara, nie dorasta mu Pan do pięt.Jest Pan podłym człowiekiem do szpiku kości jak Judasz.Karma wraca już niedługo zostanie Pan za wszystko rozliczony.Jest Pan perfidnym podłym człowiekiem nie wspominam już o PanaIQ które sięga dna.Pogrążasz się człowieku
Brawo czytelnik. Wójt to zakłamany człowiek. Ludzie obudźcie się.
Panie wójcie w co ty grasz!!!Panie radny dlaczego jesteś bezradny!!!-dla kogo ty pracujesz dla wsi i swoich wnuków czy będziesz zawsze lizusem wójta. WARA od naszej szkoły. Ostrzegam nie zaczynajcie z nami wojny. Szkoła zostaje dla naszych dzieci
Brawo i duzo jeszcze braw dla Czytelnika to jest wielka prawda i tylko prawda.Ludzie z Chotynca sa zauroczeni wojtem.
Zauroczeni ciemnogrodem. Do lasu z nim a może nie szkoda zwierząt
A czym roznia sie tamtejsi zaborcy od wojta ? Tamci z zajadloscia i msciwoscia niszczyli wszystko co polskie, co mialo sluzyc dobru spoleczenstwa, gnebili madrych i wyksztalconych ludzi, nie pozwalali sie uczyc ojczystego jezyka ,swolocz nie miala zadnej kultury nie potrafli nawet korzystac z toal ety bo zamiast sikac do nocnikow to pili z nich. To byli zaborcy wrogowie nasiA teraz przeanalizujmy tatktyke wojta. Sam ma problemy z czytaniem wiec inni tez nie moga byc lepsi od niego.Dba tylko o prywate swoja ( zona pracy nie straci) gnebi ludzi madrych i wyksztalconych ( nauczycieli i ksiezy - tvn - enem szantazuje. Chcialoby sie rzec zaborca i to szalony.A to wszystko w imie .*PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI tylko pytam czyje to prawa i jaka to sprawiedliwosc. A propo radnego z Chotynca to czy on zna jezyk migowy bo glosu na sesji nie slycha wiec moze by cos pomigal.Niszczy z msciwoscia co nie po jego mysli, gnebi ludzi madrych i wyksztalconych ( nauczycieli)
Mam pytanie, czy to prawda, że w szkole w Chotyńcu klasy liczą po dwóch, trzech, pięciu uczniów a łącznie cała szkoła to 50 uczniów ? inne mają powyżej 100 uczniów, oraz czy to prawda że do tej szkoły dodatkowo gmina dodaje aż 30 % całej kwoty dofinansowania w stosunku do pozostałych 8 szkół z terenu gminy czyli ponad 1,5 miliona złoty ? Czy cała ta sprawa rozbija się o łączenie tych 2 czy 3 osobowych klas ? Czy prawdą jest że chodzi o etat współmałżonka a może i księży ? Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie, tak bez emocji i obiektywnie.
Na spotkaniu ani słowem się nie odezwała. A po co ja pracę mam a wy??? Róbcie co chcecie bo wójt pracę dla mnie ma!!!!!!!
Zapytaj wójta on ci powie. Tak samo odwołał dyrektorkę z Duńkowic tak i zamknie szkołę w Chotyńcu. I nikt o tym nie będzie wiedział. Dowiecie się ostatni. Grunt że żonka posadę już ma!!!!
Wójta po skończonej kadencji, albo referendum (mam nadzieję że po tym drugim) przyjmę do roboty w stolarni, doświadczenie z drewnem ma więc może i coś zarobi.Dla żonki też się jakaś fucha przy sprzątaniu znajdzie - bo rozumiem, że jak szkołę zlikwidują to wszyscy nauczyciele zostaną bez pracy?Czy może Pan wójt załatwi żonce robotę w innej szkole a pozostałych nauczycieli będzie miał w lesie?
Aleś ty głupi, że aż strach. Kto ci nakład bzdur o likwidacji szkoły, a co do Pana Wójta to obecną i następną kadencję będzie Wójtem bo popiera go większość mieszkańców. Szkoda ci doświadczenia jakie posiada, bo zapewne ty nie znasz się na drzewie i na samorządzie, mocny jesteś w gębie.
Te Dociekliwy, wójt to Ty czy Twój szef?Pisać sobie możesz co chcesz, rzeczywistości nie nagniesz. Skoro likwidacja szkoły to głupota o której ktoś mi nagadał to skąd się wziął artykuł w gazecie? Skąd się wzięła Pani miłosciwie współpanująca skarbnik na spotkaniu z rodzicami w Chotyńcu?Czy wreszcie skąd to ogólne poruszenie w lokalnej społeczności?Zobaczymy jakie poparcie będzie miał miłościwie nam panujący w momencie jak na terenie gminy zostaną dwie szkoły, jak za starych dobrych, komunistycznych czasów za którymi najwyraźniej bardzo tęsknisz (albo tęsknicie razem z szefem).Gubicie się szanowna władzo w waszych poczynaniach, lód coraz bardziej kruchy, kroczki coraz bardziej niepewne...Ciekawe ile jeszcze potrwa ten wasz kabaret.
Radny z chotynca tamtej kadencji sam przeciwko sobie zagłosowaj a potem się głupio tłumaczył że niewiedział jak zagłosował dobry radny ktoś go wybrał.
Dobre pytanie zadałeś (jedyne), skąd artykuł w gazecie ? Sam widzisz że na zamówienie opozycji która się nie pogodziła z swoją przegraną i zwycięstwem Pana Szylara w pierwszej turze. Co do obecności Skarbnik bo została zaproszona przez Panią dyrektor. Także po to aby wytłumaczyć że nie ma likwidacji szkoły a łączenie klas które mają po dwoje czy troje uczniów odbywa się też i w innych szkołach. Dlaczego jak jesteś taki wszechwiedzący nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie z poprzedniego posta ? Ot i cała prawda, której i tak nie rozumiesz.
Dociekliwy, nie odpowiadam na Twoje pytania bo nie mam aż tak szczegółowych informacji jak Ty, a to dlatego że ja w przeciwieństwie do Ciebie nie pracuje w gminie i nie działam na zlecenie wójta. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że łączenie klas to pierwszy krok do CAŁKOWITEJ LIKWIDACJI SZKOŁY w nieco późniejszym czasie.Przytrzymacie sytuację przez rok, dwa może trzy (choć mam głęboką nadzieję iż do tego czasu władza w gminie zmieni się całkowicie!) i zlikwidujecie szkołę używając dokładnie takich argumentów, jakich używacie teraz przy polityce łączenia klas - bo oszczędności, bo niska dzietność itp... To, że lekcje są łączone w innych gminach nie oznacza, iż jest to zagranie dobre!Przecież doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, jak wyglądają łączone lekcje!Co to za jakość kształcenia gdy klasie zamiast regulaminowych 45 minut lekcji poświęca się jedynie połowę z tego czasu?Jak to się ma do realizacji podstawy programowej dla której przewidziana jest określona liczba godzin lekcyjnych?Jak łączenie klas ma się do skupienia uczniów z danych klas na lekcjach? Jeden rok różnicy to na pewnym etapie rozwoju dziecka jest kolosalna roznica! Jak uczniowie starsi będą reagować na młodszych? Przecież słuchając materiału, który akurat będzie omawiany z młodszą klasą będą się najzwyczajniej w świecie nudzić bo będzie to materiał im doskonale znany! Dlaczego kierujecie się jedynie cyferkami nie mając na uwadze tego, co jest naprawdę ważne czyli dobra dzieci i możliwości zapewnienia im spokojnego kształcenia?
Te dociekliwy albo jestes glupi albo udajesz glupiego .Najpierw pytasz o ilosc dzieci a potem piszesz co Milosciwy twoj *PAN * kaze ci pisac.Ogranicznych idiotow u nas w gminie ci nie brak.Widac ze prowadzisz w tej czolowce .
Ty jak "bolek" jesteś za a nawet przeciw, niby nie odpowiadasz a częściowo odpowiadasz. Łączenie jest w innych gminach oraz w paru szkołach naszej gminy Radymno i nikt nie podburza tak jak w Chotyńcu. Ładnie piszesz o nauce w łączonych klasach jak to jest zle, a nie pomyślałeś mądralo jak to jest uczyć w klasie gdzie jest dwoje uczniów ? a jak jedno lub dwoje zachoruje i nie ma nikogo w klasie ? co wtedy ?. Jak może wyglądać wf z jednym dzieckiem lub nawet dwójką ? A ile czasu poświęca nauczyciel na jednego ucznia w klasie która liczy 22 a nie 2 uczniów ? Czy nakład pracy nauczyciela jest taki sam ?. Jak sam piszesz że nie masz dokładnych informacji na ten temat to lepiej nie pisz głupot,
Tylko stać cię na obrażanie i pomawianie a z takimi nie dyskutuję, wróć się do szkoły podstawowej i się doucz.
Polskie prawo przewiduje możliwość zorganizowania referendum odwoławczego burmistrza, prezydenta , w tym przypadku chyba wójta i radnych . To dlaczego tak nie zrobicie? Wolno wam .
...bo Pan Wójt ma około 65 % poparcia...
Ha ha ha jak na Bialorusi 100 procent poparcia !! Psy szczekaja a karawana jedzie dalej ! Ha ha ha
I nadajdzie dzień w, którym dostanie informacje o referendumA radny Chotyńca ty wieśniaku, tylko krowy ci zostały.Za co ty buraku dostajesz tyle kasy, za w... nie paluszkówna sesjach.
I dalej karawana, i tylko potrafisz obrażaćOdpuść już bo każdy sika z ciebie ze śmiechuTVN to szylar sam na siebie z ciągnie to co widzę a oprucz tego CBŚ Pozdrawiam skorumpowanych z gminy
Spójrz, Panie Dociekliwy ile jadu bije z Twojej wypowiedzi, typowo piss'owskie zagrania... Porównujesz mnie do zmyślonego przez was tworu, który uczyniliście z wielkiego autorytetu!Ale tak to jest, kończą się merytoryczne argumenty, więc trzeba zaatakować czymś tak głupim jak to tylko możliwe, to tak bardzo wpisuje się w myśl Twojej partii... Nauczycielem nie jestem, więc nie wiem jak się pracuje z mniejszą niż standardowa grupą uczniów. Śmiem podejrzewać, że możemy wtedy poświęcić każdemu z nich większą ilość czasu, dopilnować tego aby dziecko mogło w pełni przyswoić omawiany materiał.Korepetycji też udziela się jednemu uczniowi jednocześnie i jest to najefektywniejsza forma nauki - dlaczego na lekcjach szkolnych miałoby to według Ciebie wyglądać inaczej?A skąd się bierze potrzeba korepetycji? Ano właśnie stąd, że nauczyciel nie jest w stanie poświęcić uczniowi odpowiedniej ilości czasu, bo z uwagi na ilość uczniów w klasie po prostu nie wyrabia!Co zrobi nauczyciel jak okaże się, że żadnego z uczniów nie będzie w klasie?Ano na przykład to co zazwyczaj robią w domu - przygotuje się do kolejnych zajęć, sprawdzi prace domowe czy sprawdziany, czy też poszpera w internecie w celu znalezienia czegoś co może urozmaicić prowadzone przez niego lekcje!65% poparcia o którym piszesz, to wójt ma zapewne wśród pracowników UG, którzy boją się o swoje stołki i to oficjalnie.Bo nieoficjalnie to opinia większości pracowników o tym człowieku jest jaka jest i z pewnością nie przełoży się na wskazywane przez Ciebie poparcie.
Ty nawet nie odróżniasz 65% od 100%, a tyle Wójt miał podczas ostatnich wyborów, ty nawet na Białoruś się nie nadajesz.
A co z pięknym domem z bali, nagle wszystko na temat domu ucichło, jak Zaleska Wola zaczęła protestować.Będzie dom za miliony? Czy nie będzie?
To twoja kultura, te radnego krowy są mądrzejsze od ciebie
Weź się za pracę a nie za kłapanie to może chociaż szałas zbudujesz
A tu cię boli totalna opozycji, tym bardziej nie jesteś partnerem do merytorycznej dyskusji, pisz nadal te brednie i tak nie masz posłuchu.
Oj zabolalo !? cicho sza o tej innwestycj i ? a jadem plujesz !
Dociekliwy, nic mnie nie boli. Żeby była jasność, jestem człowiekiem apolitycznym, nie utożsamiam się z żadną z partii, które obecnie są na polskiej scenie politycznej.Jednak to, jaka jest Twoja retoryka jest dalekie od wzorców, jakimi winni się cechować ludzie pełniący określone funkcje publiczne bądź ludzie tak bardzo utożsamiający się z nimi.Myślę, że na tą chwilę nie jestem dla Ciebie partnerem do merytorycznej dyskusji bo wreszcie zadałeś sobie sprawę z siły moich argumentów. To dobrze, jest jeszcze malutka iskierka nadziei dla Ciebie.A czy nie mam posłuchu? Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie i jeszcze niejednokrotnie będzie Ci dana możliwość zapoznania się z moim zdaniem na temat sprawowania rządów przez miłościwie nam panującego.
Zza klawiatury komputera, damski bokser. Siła argumentów, śmiać się czy płakać? Fakty są takie obecny Wójt wygrał w pierwszej turze pięć lat temu, także rok temu w pierwszej turze i jak tylko zdrowie pozwoli wygra w następnych wyborach, oczywiście w pierwszej turze. Wiesz dlaczego ? bo zdecydowana większość mieszkańców popiera go i sposób i efekty sprawowania władzy, oraz takiej zmiany oczekiwała.
Panie Dociekliwy, skąd Pan możesz wiedzieć co będzie za 4 lata? Liczysz na jakieś nocne głosowanie na Wiejskiej, które zapewni miłościwie nam panującemu kolejne 5 lat w ciepłej posadce?Przypominam, iż zwolennicy poprzednika obecnie nam panującego przed wyborami w 2014 również byli zdania, iż ich ówcześnie panujący jest nie do ruszenia. Czas pokazał jak bardzo się mylili. Dlaczego obecnie panujący wygrał ostatnie wybory z taką łatwością?Ano dlatego, że nie miał godnego, wyrazistego i prezentującego twardo określone poglądy kontrkandydata, ale gwarantuję Ci, że to się przy najbliższych wyborach samorządowych zmieni!Wystarczy tylko zmienić myślenie ludzi, że wcale nie jest tak że lepsze znane piekło niż nieznane niebo. Udało się to zrobić w 2014, uda się i teraz.A obecna władza bardzo w tym pomaga.
Szkoła już dawno powinna być zamknięta! Jaki jest poziom nauczania w szkole? Niemalże każdy uczeń po ukończeniu tejże "szkoły " uczęszcza na korepetycje. Jak tylko temperatura będzie sprzyjać, to zajęcia zaczną odbywać się na boisku szkolnym... Matematyka? Polski? Po co dzieciom takie zajęcia? Zamiast tego lepiej pograć w piłkę na dworze. A może nauczyciele pochwalą się jak przeprowadzane są testy gimnazjalne bądź szóstoklasisty? Dobre Panie nauczycielki wskażą WYBRANEMU dziecku poprawną odpowiedź lub jeśli dziecko jest mądrzejsze, uczy się, to będą kazali podać odpowiedź całej klasie... A ksiądz? Jak przeprowadzana jest lekcja religii? Nie trzeba znać 10 przykazań Bożych, wystarczy przyjść posprzątać plebanię lub wykonać pracę przy kościele i nagle taka osoba posiada 6 z religii. Przygotowanie do bierzmowania? Sytuacja analogiczna do opisanej powyżej... Każdy o sytuacji w szkole doskonale wie, tylko boi się odezwać. Ważniejsze jest dobro ucznia czy względy polityczne?
Oj nie moze to byc prawda XYZ bo tak nie robi pani wojtowa -przeciez ona tam uczy wielu przedmiotow bo ma ponad etat godzin lekcyjnychCzyzbys teraz donosil na nia?
Dobrze, że Pan Wójt zapewnił posadę w innej szkole dla swojej żony, a teraz zwolnił innego nauczyciela i do tego nie pozwala przyjmować 4 latków, bo jest ich dużo. Jest bardzo zakłamanym człowiekiem.
Wreszcie ktoś napisał prawdę. Brawo!!!
I wyszła uczciwość Pana Wójta Oj Oj Tuba Już Krzyczy a przyroda w lesie chce spokoju To się Narobiło!!!!!!!!
Najciekawsze jest to, że jeszcze 2 lata temu, na sesji padły słowa: ,,Za naszych rządów do żadnej ze szkół nie dokładamy. Szkoły funkcjonują dobrze". A przecież ilość dzieci jest taka sama. To kto tutaj kłamie?
Zły ptak co we własne gniazdo sraWójt powinien dbać o całą gmine a nie tylko połowę wspiera a reszte olewa
Czy w tej szkole są olimpiady. Żadnych. Po co się wysilać. Dać piłkę i na boisko. A może kogoś zainteresuje język ukraiński w tej szkole. Ile godzin uczy ten pan a za ile ma płacone. Jak nauczyciel historii może ciągle na lekcje chodzić z kawką i przy dzieciach siorbac. Czy innemu nauczycielowi nie wstyd, że uczniowie wlaczaja mu komputer. Mądrzy ci rodzice którzy zabrali dzieci do innych szkół. Mają szansę coś osiągnąć. Bo tutaj to porażka.
Nareszcie ! Odpowiednia osoba na stanowisku dyr. i szkola zaczela fukcjonowac jak powinna , ale sprzatanie po poprzednice troche bedzie trwalo !
Odpowiednia??? Tak zaczęła funkcjonować tylko jest zamknięta. A co do sprzątania teraz to zacznie się wymiatanie starych przyzwyjaczeń,czyli nic!!! I dalej będzie jak było wcześniej. Bo właśnie o to chodziło?
Jakto zapomniał juz pan panie wójcie TYLKO MATOŁY LIKWIDUJĄ SZKOŁY jak trzeba będzie przypomnimy tuba już czeka
Powszechne szkolnictwo na ziemiach polskich wprowadzili zaborcy tak austriacki oraz pruski.Ruskim się nie udało.W okresie II RP szkolnictwo powszechne na wsi było dokładnie tak samo niszczone jak obecnie i uwazano za bardzo rozbudowane i szkodliwe dla mieszkańców wsi gdzie naród miał być durny.Komuniści o dziwo dbali i to bardzo o szkolnictwo i udało sie im zlikwidować analfabetyzm na wsi do którego doprowadziły władze II RPObecnie to tylko powtórka z rozrywki.
Mieszkancy Chotynca i okolic przed wyborami tak byli zachwyceni wojtem ze nie chcieli zmiany ! I Co teraz sie stalo ? a ksieza nie pomagali w kampanni wojtowi ?! teraz macie !