Reklama

Brutalne pobicie przy przemyskiej galerii

08/02/2018 19:00

Końcem stycznia, przed północą, lekarz szpitala wojewódzkiego powiadomił policję, że do lecznicy trafił pacjent w stanie zagrażającym życiu, który prawdopodobnie padł ofiarą pobicia.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcami są dwaj 17-letni mieszkańcy Przemyśla. Motywem prawdopodobnie były[paywall] osobiste porachunki. Do zdarzenia doszło w rejonie Galerii „Sanowa”. 

Zaczęło się od tego, że do 21-letniego mieszkańca Przemyśla, który był w galerii, podszedł jeden ze sprawców i poprosił, żeby z nim wyszedł. Na zewnątrz, już na ulicy, nieopodal przystanku dwaj 17-latkowie, uderzając pięściami i kopiąc brutalnie, pobili mężczyznę, który trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili pęknięcie śledziony. Istniało zagrożenie życia i konieczna była natychmiastowa operacja jej usunięcia.

Zajście zostało nagrane przez kamery monitoringu. Sprawcy podczas przesłuchania przyznali się i usłyszeli zarzut pobicia z narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia; obrażenia skutkowały w tym przypadku ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu (kk artykuł 158, paragraf 2 i artykuł 156, paragraf 1, pkt 2).

29 stycznia br. sędzia III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Przemyślu, biorąc pod uwagę wysoką szkodliwość czynu, zdecydował, że obaj nieletni sprawcy zostaną na trzy miesiące umieszczeni w zamkniętym schronisku dla nieletnich. Dodatkowo wobec obu sąd orzekł środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora sądowego.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości