Z udziałem prezesa spółki Benix Styl Furniture Bernarda Kaczorowskiego w przemyskim magistracie odbyła się konferencja prasowa (19 czerwca br.) dotycząca planów inwestycyjnych tej wielkopolskiej firmy. Szefostwo spółki z Mroczenia podtrzymuje chęć budowy nad Sanem fabryki mebli, która dałaby kilkaset miejsc pracy.
1 czerwca br. działalność rozpoczęła szwalnia firmy przy ulicy Jasińskiego w Przemyślu. Pracę znalazło w niej ponad 20 osób. Obecnie trwa rekrutacja na kolejne stanowiska w tej specjalności, ale poszukiwani są również tapicerzy i magazynierzy. Gospodarzem spotkania był oczywiście prezydent miasta Wojciech Bakun. Obok niego[paywall] także radna Monika Jaworska (Wspólnie dla Przemyśla), która m.in. zainteresowała tę firmę Przemyślem.
– Przychylność władz miasta dla naszych pomysłów jest ogromna. I z tego się bardzo cieszę. A w planach mamy budowę fabryki mebli, która docelowo może zatrudnić 500 – 600 osób. Czas epidemii nieco nas wstrzymał. W szwalni pracuje obecnie około dwudziestu pań, ale docelowo pracę znajdzie około stu. W sierpniu tego roku chcemy ruszyć z małą produkcją mebli tapicerowanych, aby tym sposobem przygotować się do znacznie większej inwestycji – powiedział prezes B. Kaczorowski.
– Wielkość inwestycji uzależniona będzie także od terenu, jaki zaproponuje nam miasto. Jest propozycja skorzystania z działek w strefie ekonomicznej. Cały czas o tym dyskutujemy. Od razu spieszę z wyjaśnieniem dla mieszkańców: produkcja mebli tapicerowanych nie jest uciążliwa ani szkodliwa. Jeśli powstanie w okolicach zabudowań mieszkalnych, nie spowoduje hałasu ani innych obciążeń – dodał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bakun a co Ty myslisz że Przemyślanie tylko nadaja sie do sklejania mebli i szycia ciuchów ? Ściągając takich śmiesznych przedsiębiorców do Przemyśla Ty obrażasz nas mieszksńców. Człowieku 90% Przemyślan ma wyższe wykształcenie niż Ty. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ściągnij inwestorów/ pracodawców dzięki którym Przemyślanie beda mogli pokazac swoją wiedze możliwości, a nie szyć szmatki ! Zastanów sie co Ty wyprawiasz ! Chyba, że już zaklepałeś sobie tam ciepłą posadke przy maglu za 3 lata no to akurat rozsądne ...
W końcu w Przemyślu jakieś zakłady pracy się pojawiają. Po tylu latach niemocy i degradowaniu miasta przez poprzedniego prezydenta.
Bez Kuchcińskiego i Chomy to się nie liczy. A powódź i tak jest przez Bakuna. Koronawirus też i napaść Rosji na Ukrainę.
Trzeci z prawej Wojciech B. HahahahahahahahhahhahhahhhahahaHHHHhHhHhhahahahahahhahah
Czemu niema jeszcze referendum o odwołanie tego ludka który spadł z księżyca ?
wypowiedz z konferencji , ile osob jest zatrudnionych na chwile obecna hmm 20 no okolo 25 czy padla dokladna liczba.
O jakim wyższym wykształceniu mówisz? Zarządzanie i marketing?
Ty czytać chyba nie umiesz , bo to ma być fabryka mebli tapicerowanych a nie pracownia krawiecka która szyje ciuchy . Od wielu lat nic większego nie powstało a ty narzekasz ? Chwała obecnym władzom że próbują coś zdziałać . Ale tobie się nie podoba , bo co , bo dla mieszkańców będzie to hańbą tam pracować . Tu na miejscu , obok swoich rodzin . A w np. Belgii , Holandii i Niemczech to nie wstyd pracować poniżej swojego wykształcenia , lepiej iść do MOPSu lub Caritasu bo mi się należy . Bo co Przemyślacy są super wykształceni . Tego inwestora to trzeba po dupie całować jeśli to wypali .
Znowu czarowanie i ogłupianie mieszkańców. Znowu marzenia, że coś dopiero będzie. Ile już było takich newsów i bajek Bajkuna? A gdzie smart city? Gdzie druga dolina krzemowa? Pożyjemy, zobaczymy! te miejsca pracy dla 20 szwaczek są po prostu śmieszne. Zaje..bisty rozwój miasta, tylko konferencje robić. Śmiech! Jaki to qrwa inwestor? Pracodawca jak wielu tutejszych, a może i gorszy, bo poczytajcie komentarze o tej firmie w winnych miastach. Tragedia! Bajkun myśli, że nadal jest w kampani wyborczej i może dalej mydlić oczy. Dwa lata pokazały, że człowiek nie nadaje się kompletnie na to stanowisko. Może miasto powinno zainwestować w porządne kosiarki i wyciąć całe bakunowe towarzystwo kolesiowe łącznie z tą trawą - nowym symbolem Przemyśla
Wstyd to przynoszą takie osoby jak ty. Nie obrażaj ludzi którzy mają fach w ręku bo sam pewnie niewiele potrafisz zrobić. W Przemyślu znajdowała się już fabryka mebli Furnel. Co zrobił nowy właściciel? Zamknął ją, zwolnił pracowników i wywiózł cały sprzęt i urządzenia, został tylko mały sklepik na Bakończycach do którego mało kto zagląda. Bardzo dobrze że Benix chce zainwestować w naszym mieście. Taka fabryka da pracę nie tylko przy produkcji mebli ale także w księgowości, transporcie i zarządzaniu. Może nawet sam się załapiesz doktorze habilitowany...
Wow, dywizja Bakuna dalej się udziela! Już dostałeś posadkę od kolegi Wojtka czy dopier w kolejce! No tak, Bakun miesza w układach he he he he, to znaczy obsadza swoich, kolejnych niekompetentnych! Trolujcie mu dalej, jeszcze trzy lata miasto wytrzyma, choć szkoda Przemyśla
Moje pamiętającego obserwatora pytanie, co zostało z hucznej zapowiedzi Chomy o zatrudnieniu 30 osób w branży energetycznej. Wiem jednie ale nieoficjalnie że zatrudnienie otrzymało10 osób lecz pracują w prywatnych mieszkaniach zdalnie i nie chodzi o konowirusa, po prostu nie ma siedziby niby nowego mini biura sieci energetycznej. Może ktoś wie co się zmieniło, co tu jest grane?
A pewnie Tadeusz sam na niego głosowałeś a teraz psioczysz ot cały przemyślak ?
Oj "doktór doktór" czytać cię nauczono.Ale czytać i rozumieć co się czyta to dla Ciebie to już wyzsza szkoła jazdy
Obiecał to znaczy obiecał.A czego to nam w okresie radosnej twórczości PiS i przydupasów nie obiecywano.Miała być uczelnia administracji rządowej z kierunkiem wiodącym służby celne i handel zagraniczny -to p. Matusiewicz /pamietacie/ z jaka powaga to ogłaszał.Przeniesienie do Przemyśla co najmniej jednego urzędu centralnego na stałe. Tutaj wyróżniał się tez p.Matusiewicz z P Marszałkiem tym od burdeli i linii lotniczych.Uczelnia o profili skarbowym na poziomie akademii też miała byc.To tylko w zakresie podniesienia wiedzy grodzian.Oczywiście nic się nie udało.Nie wspomnę o kapitale z zewnątrz pchającego sie oknami i drzwiami do naszego grodu.Nawet strefe wybudowano gdzie przyjaciel króliczka okna nam wytwarza.Obiecano jeszcze park wodny,stadion,halę sportową i wiele pomniejszych inwestycji .Zakończyło się na szczęście dobrze kiedy to króliczek jego znajomi oraz ich rodziny wygodnie się rozsiedli na różnych posadach miejskich i regionalnych ,których bronia z poświęceniem jak niepodległości jak mawiał pewien generał.
News w stylu "tartak spod Birczy zainwestował w miejsca pracy w Poznaniu" A tak serio, to za ile PLNów/miesiąc tam się pracuje? Czy działają tam jakiś związki zawodowe, czy może jest podobnie jak niesławnej firemce szwalniczej z Przeworska, która szyła dla Wistuli i innych potentatów a pracowników traktowała jak w Bangladeszu?
O nie, nie Choma obiecywał jeszcze modernizację dawnego lasku na tzw Budach a później Parku im. XXX lecia PRL zresztą nieco zmodernizowanego w latach 70 ub wieku w ramach tzw czynu partyjnego. Po latach z tego parku pozostały jedynie resztki betonowych ścieżek i szuter, wszystko resztę jak ławeczki zostały zniszczone przez ucztujących nieustannie meneli i rodzimych pijaczków, zaś zarośnięty park im XXX lecia PRL stał się ponownie laskiem, co się tam dzieje nie kumam bo nie byłem tam ponad 20 lat. Ten teren obiecywał ucywilizować odnowiciel Choma, bilbordy z obietnicą wisiały przed wyborami na IV kadencję Chomy na Placu na Bramie. Zresztą wiedziałem wówczas że te obietnice skończą się jak wszystkie inne czyli kiełbasą dla "ciemnego przemyskiego suwerena". Dlatego już kolejny raz apeluję do obecnych niby rządzących, opcja mmie zwisa, brać się za robotę bo Przemyśl upadł i może się już nie podniesie jeżeli zamiast konkretnych, racjonalnych działań nadal będzie wojna kto kogo, kto z kim itd. Tu chodzi o przyszłośc waszych również "wadzy" dzieci i wnuków, co im pozostawicie? Zrujnowane domy i kamienice, puste dawne placówki handlowo-usługowe, pustyni ę sportową i nauki na poziomie wyższym, ziejące smrodem kominy starych nie remontowanych od dziesiątek lat kamienic, co zostaniew Przemyślu ruiny twierdzy i poczciwy modry ale czasem jak obecnie zdradliwy San. Nie wracam do Matusiewicza bo szkoda czasu i słów, do Kuchcińskiego czy Rząsy szkoda apelować bo to mowa dziada do obrazu, zresztą od dziesiątków lat ale jest w Rzeszowie jeszcze Pilch który jako zatępca Ortyla ma ogromne możliwości co do pozyskania dla Przemyśla unijnej kasy, ma obecnie bo jak nie on to kto? Jak nie teraz to kiedy? Panie Marszałku Pilch nie patrzeć na polityczne układanki, "wadza" w Rzeszowie nie trwa wiecznie kiedyś i pan i dawny Marszałek Sejmu wrócicie Przemyślu a możecie wrócić do zrujnowanej pod każdym względem upadłej mieściny, której symbolem jest ten "zabytek", zardzewiały i niebezpieczny most kolejowy który wita i odstrasza poodróżnych i czasem niestety coraz w mniejszej ilosci turystów. A jak to wygląda naprawdę odsyłam do artykułu Redaktora M. Godosa w najnowszym wydaniu tygodnika Życie Podkarpackie pt. Strachy na lachy czy realna groźba? Przemyśl bez unijnych dotacji? Z artykułu zresztą dobrego wynika że unijne dotacje w ogromnej ilości, o czym zresztą wiadomo od lat płyną z UE w postaci milionów euro do powiatu Jarosławskiego, nieco mniej do lubaczowskiego i Zarzecza i tu uwaga PRAWIE WCALE DO PRZEMYŚLA. Mówi wam to coś, rozumiecie coś przemyski suwerenie "wcale dla Przemyśla" właśnie dlatego od lat unikam oprowadzania po tym zadupiu brudnym i odrapanym znajomych i krewnych przyjeżdżających sporadycznie do Przemyśla. Na resztę szkoda czasu i słów.
Do Jana, nie wiem czy również należysz kolego do grona nieustannych moich adwersarzy którzy kiedy cokolwiek napiszę zawsze niczym przysłowiowe nożyce się odezwą. I co ciekawe nigdy nie krytykują tych co doprowadzili Przemyśl i nadal to robią tylko do niemal ruiny tylko w stosunku do skromnego, cichego emeryta który na miarę swoich możliwości stara się wytykać błędy, czasem zaniechania obecnie rządzących naszą upadłą mieściną. W tym przypadku odsyłam do artykułu redaktora Godosa w najnowszym wydaniu Życia dot właśnie pomijania Przemyśla w przyznawaniu unijnej manny i zamiast pouczać mnie o sprawach które znam i doskonale rozumiem proszę drogi Janie i zapoznanie się z powyższym artykułem i ewentualne uwagi kierować pod adresem obecnie rządzących naszą mieściną, przedstawiciekami w urzędzie marszałkowskim czy sejmie RP których w części wymieniłem w poprzednim wpisie. A więc drogi mój interlekutorze nie ja jestem adresatem lecz mer, vice marszałek, posłowie więc proszę ewentualne uwagi kierować pod ich adresem, czasem ostre i krytyczne może spowodować przemianę ich umysłów i serc, serc ponoć po prawej stronie nieustannie bijących dla naszego Przemyśla. Powtarzam krytyka moich subiektywnych przemyśleń i wpisów nic w Przemyślu nie zmieni, natomiast apel pod adresem "wadzy" może skruszyć nawet najtwardszą skałę, może ktoś to przeczyta i przynajmniej zastanowi, czasem poruszy, może przestraszy, może, może, może.
Odnoszę wrażenie że jesteś troszeczkę przewrażliwiony, polemika nie polega na zgadzaniu się ze wszystkim i chwaleniu tego co pisze adwersarz. Nie było moim zamiarem krytykowanie Ciebie lecz wskazanie pewnej prawidłowości dotyczącej polityków wywodzących się z naszego miasta i nie tylko, w zasadzie to dotyczy całej tzw "klasy" politycznej w Polsce. Jestem pełen uznania za to że w systematycznie podnosisz temat nieudolności polityków odpowiedzialnych za stan miasta. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.
Drogi Janie , nie chodzi o mnie , nie jestem tu głównym rozgrywającym , powiem więcej żadną figurą na szachownicy. Gdybyś przeczytał choć jeden mój wpis od niemal pierwszych dni tzw rządów Chomy zmieniłbyś zdanie , po prostu z natury już wtedy wyczuwałem że będzie to 16 letni okres zapaści ,zaś obserwując zarządzanie Rzeszowem Pana Ferenca zawsze byłem pod adresem naszego "mera" krytyczny i widzę że słusznie choć były i dobre dla miasta obecnie mieściny inicjatywy i działania jak np droga obwodowa zwana obwodnicą i nowy most. Ale jakim kosztem , każdy widzi kto chce widzieć i słyszeć , inne większe ewentualne inwestycje zablokowane , brak an wszystko pieniędzy , spłata ok. 150 milionowego długu trwa to do dzisiaj i będzie trwać do końca świata i jeden dzień dłużej , według klasyka. Nie wierzysz , kliknij wszystkie moje wpisy pod hasłem "przem" a uwierzysz że już wówczas byłem bardzo krytyczny bo wiedziałem czy to się skończy i tak jest. Obecnie od kilku lat jak przemyski obserwator również krytycznie oceniam zmiany polityczne i związane z tym totalną niemoc gospodarczą , zresztą w każdej niemal dziedzinie życia , dlatego piszę czasem mocno, nie owijając w bawełnę , ale staram się nikogo personalnie nie obrażać czy wnikać w życie prywatne. Czasem o Wielkim marszałku piszę Koronny , obecnie Lotnictwa (to od czasów podróży podniebnych) ale myślę że mieści się to w granicach krytycznej , dopuszczalnej przyzwoitości a pisze dlatego że szkoda Przemyśla , pięknego z położenia i historii. Tyle w największym skrócie, pozdrawiam.
do gosc Sprobuj - zobaczymy czy ci sie uda. ale jakby ci sie nie udalo to napisz gdzie za to referendum (ktoro byloby niewazne za brak wymaganej frekwencji) wyslac rachunek
Nie obraź się /WSTYD/, ale nieszczęściem tego miasta są ludzie o podobnej Twojej mentalności, wieczni malkontenci, "mękolaki" - jak mawiał śp. pan Mioduś (słynny ongiś fryzjer). Miasto, podobno, potrzebuje inwestycji i jak największej liczby nowych miejsc pracy. Gdy ich nie ma - płacz i krzyk, gdy mogą być - wybrzydzanie, że takie marne, słabo płatne, wręcz niegodne itd. To drugie "ale" zdecydowało np. o tym, że 220 miejsc pracy w japońskiej fabryce powstało w Zagórzu k. Sanoka a nie nad Sanem, chociaż wystarczyło zainwestować z budżetu miasta góra 2 mln zł na przebudowę sieci energetycznej w rejonie planowanej inwestycji. Skoro poważna firma myśli o lokalizacji w naszym mieście sporej nowej fabryki (z szansami na rozwój, także zatrudnienia), Ty uważasz, że to "śmieszna" propozycja. Powiedz to tym, którzy w ostatnich miesiącach stracili pracę, w wielu przypadkach bezpowrotnie. Zwłaszcza wtedy, gdy "śmieszni przedsiębiorcy", aby nie "obrażać" przemyślan, zmienią plany i nie będą narzucać sięim z tak hańbiącą propozycją...Nieszczęściem tego miasta od dobrych 30 lat jest osobliwy, nieżyczliwy ludziom /inwestorom/ z zewnątrz KLIMACIK, w którego tworzeniu wielki udział mieli nasi "patrioci" i -trzeba przyznać - osiągnęli sukces. Młodzi, którzy lawinowo stąd wyjeżdżają, mówią, że nie chcą żyć w "mieście zgredów i pojebów", a kolejne roczniki pakują już walizki.Ta firma jest Twoim zdaniem be. To co byś powiedział, gdyby w Przemyślu chcieli zainwestować poważni inwestorzy z: Niemiec, Chin, Izraela, Ukrainy, Rosji, Arabowie itd.? Wyręczę Cię: O takiego wuja, nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, Żyd nas z kasy doił, Bandera znieważał, Iwan wykorzystywał, a Arab meczety nam budował! PS. Nie znam Bakuna, ale życzę mu powodzenia w tworzeniu nowych szans dla miasta w postaci nowych miejsc pracy i związanych z tym dodatkowych wpływów z tego tytułu [tak liczne inwestycje kościelne z lat 2002-2018 miały odwrotny skutek]. Tak zaczynał m.in. prezydent Rzeszowa, Ferenc, który malkontentami nie przejmował się i robił swoje.i do czego doszedł?
Bakun a co Ty myslisz że Przemyślanie tylko nadaja sie do sklejania mebli i szycia ciuchów ? Ściągając takich śmiesznych przedsiębiorców do Przemyśla Ty obrażasz nas mieszksńców. Człowieku 90% Przemyślan ma wyższe wykształcenie niż Ty. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ściągnij inwestorów/ pracodawców dzięki którym Przemyślanie beda mogli pokazac swoją wiedze możliwości, a nie szyć szmatki ! Zastanów sie co Ty wyprawiasz ! Chyba, że już zaklepałeś sobie tam ciepłą posadke przy maglu za 3 lata no to akurat rozsądne ...
W końcu w Przemyślu jakieś zakłady pracy się pojawiają. Po tylu latach niemocy i degradowaniu miasta przez poprzedniego prezydenta.
Bez Kuchcińskiego i Chomy to się nie liczy. A powódź i tak jest przez Bakuna. Koronawirus też i napaść Rosji na Ukrainę.