Reklama

Budowa fabryki mebli wciąż aktualna. Da pracę ponad pół tysiącu osób

Z udziałem prezesa spółki Benix Styl Furniture Bernarda Kaczorowskiego w przemyskim magistracie odbyła się konferencja prasowa (19 czerwca br.) dotycząca planów inwestycyjnych tej wielkopolskiej firmy. Szefostwo spółki z Mroczenia podtrzymuje chęć budowy nad Sanem fabryki mebli, która dałaby kilkaset miejsc pracy.

1 czerwca br. działalność rozpoczęła szwalnia firmy przy ulicy Jasińskiego w Przemyślu. Pracę znalazło w niej ponad 20 osób. Obecnie trwa rekrutacja na kolejne stanowiska w tej specjalności, ale poszukiwani są również tapicerzy i magazynierzy. Gospodarzem spotkania był oczywiście prezydent miasta Wojciech Bakun. Obok niego[paywall] także radna Monika Jaworska (Wspólnie dla Przemyśla), która m.in. zainteresowała tę firmę Przemyślem.

– Przychylność władz miasta dla naszych pomysłów jest ogromna. I z tego się bardzo cieszę. A w planach mamy budowę fabryki mebli, która docelowo może zatrudnić 500 – 600 osób. Czas epidemii nieco nas wstrzymał. W szwalni pracuje obecnie około dwudziestu pań, ale docelowo pracę znajdzie około stu. W sierpniu tego roku chcemy ruszyć z małą produkcją mebli tapicerowanych, aby tym sposobem przygotować się do znacznie większej inwestycji – powiedział prezes B. Kaczorowski.

– Wielkość inwestycji uzależniona będzie także od terenu, jaki zaproponuje nam miasto. Jest propozycja skorzystania z działek w strefie ekonomicznej. Cały czas o tym dyskutujemy. Od razu spieszę z wyjaśnieniem dla mieszkańców: produkcja mebli tapicerowanych nie jest uciążliwa ani szkodliwa. Jeśli powstanie w okolicach zabudowań mieszkalnych, nie spowoduje hałasu ani innych obciążeń – dodał.

– Ważnym czynnikiem dla tej inwestycji jest znalezienie wartościowych pracowników. Dajemy mieszkańcom szansę wykazania się. Zaproponowaliśmy kilka lokalizacji, także w strefie ekonomicznej. Cieszy nas, że szefostwo firmy chce korzystać z usług lokalnych podwykonawców. To bardzo ważne w obecnych, trudnych czasach. Kiedy tylko dogramy szczegóły, z miejsca poinformujemy wszystkich mieszkańców o rozpoczęciu tej niezwykle ważnej dla miasta inwestycji – podsumował prezydent miasta W. Bakun.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wstyd - niezalogowany 2020-06-24 19:20:23

    Bakun a co Ty myslisz że Przemyślanie tylko nadaja sie do sklejania mebli i szycia ciuchów ? Ściągając takich śmiesznych przedsiębiorców do Przemyśla Ty obrażasz nas mieszksńców. Człowieku 90% Przemyślan ma wyższe wykształcenie niż Ty. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ściągnij inwestorów/ pracodawców dzięki którym Przemyślanie beda mogli pokazac swoją wiedze możliwości, a nie szyć szmatki ! Zastanów sie co Ty wyprawiasz ! Chyba, że już zaklepałeś sobie tam ciepłą posadke przy maglu za 3 lata no to akurat rozsądne ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    goscx - niezalogowany 2020-06-24 19:56:59

    W końcu w Przemyślu jakieś zakłady pracy się pojawiają. Po tylu latach niemocy i degradowaniu miasta przez poprzedniego prezydenta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pisior z Malhowic - niezalogowany 2020-06-24 20:34:01

    Bez Kuchcińskiego i Chomy  to się nie liczy. A powódź i tak jest przez Bakuna. Koronawirus też i napaść Rosji na Ukrainę. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości