Reklama

Budują wysepki! Będą wreszcie lewoskręty

Kilkadziesiąt dni temu ziściło się marzenie wielu mieszkańców Skołoszowa, którzy mieli ogromne problemy z dojazdem do swoich pól. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczął budowę wysepek, dzięki którym powstaną lewoskręty i problem zniknie. Cieszy się zwłaszcza główny pomysłodawca i inicjator tego przedsięwzięcia, radny gminy Radymno Wojciech Januszko.

Jego „boje” o budowę lewoskrętów trwały ponad dwa lata. Jeszcze w lipcu 2015 r. zwrócił się do wójta gminy Radymno Bogdana Szylara o wsparcie wniosku dotyczącego zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 77 Lipnik – Przemyśl w Skołoszowie. Miała ona polegać na wybudowaniu lewoskrętów, od węzła autostrady do przejścia dla pieszych na wysokości przystanku autobusowego, które miałyby polepszyć bezpieczeństwo mieszkańców i pozostałych użytkowników. Wniosek został bardzo pozytywnie przyjęty przez wójta[paywall]. Gminny radny o wsparcie pomysłu zabiegał także u starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana i także spotkał się z przychylnością. Na sesji, która miała miejsce 22 lipca 2015 r., Rada Gminy Radymno podjęła uchwałę w sprawie utworzenia lewoskrętów z dróg gminnych i wewnętrznych. 3 września 2015 r. wójt zwrócił się z pismem do komendanta Komisariatu Policji w Radymnie o wydanie opinii, a już cztery dni później, 7 września 2015 r., skierował pismo do dyrektora rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Rzeszowie Wacława Kaczora w sprawie zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 77 Lipnik – Przemyśl.

Rozpoczęli pierwszy etap

Po kolejnych kilku spotkaniach wszystkie strony, łącznie z przedstawicielami firmy Lotos z Gdańska i ajenta stacji paliw, doszły do porozumienia. – Ustaliliśmy koncepcję lewoskrętów i rozpoczęliśmy temat wyjazdu ze stacji paliw Lotos w kierunku Rzeszowa. Prace podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy to budowa lewoskrętów od przejścia dla pieszych w kierunku Przemyśla, na wysokości stacji paliw Lotos. Drugi etap to budowa skrzyżowania przy węźle autostradowym w kierunku miejscowość Święte i drogi gminnej, która prowadzi przez Skołoszów do miejscowości Zamojsce. W obu przypadkach łączą się one z drogami powiatowymi Radymno – Wacławice i Radymno – Walawa – tłumaczy W. Januszko.

Pierwszy etap prac, czyli budowa wysepek dla lewoskrętów, jest już niemal zrealizowany. – Uważam to za wielki sukces. W tak krótkim czasie udało się zmienić coś, co od 26 lat było zwykłym bublem, uprzykrzającym życie mieszkańcom Skołoszowa – podsumował W. Januszko.

Drugi etap prac (przygotowanie projektu budowy skrzyżowania) ruszy prawdopodobnie w tym roku.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mati - niezalogowany 2017-01-02 18:52:20

    Szkoda tylko ze oznakowanie to jest słabo widoczne po zmroku brak tablicy o zmianie organizacji ruchu. Brak oznakowania poziomego, a co gorsza stare oznakowanie zostało zlikwidowane przez co równość nawierzchni wymaga poprawy. Jechałem tam po praz pierwszy od dłuższego czasu po zmroku i o mało nie pościnałem tych pięknych znaczków. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brak słów - niezalogowany 2017-01-09 15:44:47

    patologia ! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama