Kilkadziesiąt dni temu ziściło się marzenie wielu mieszkańców Skołoszowa, którzy mieli ogromne problemy z dojazdem do swoich pól. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczął budowę wysepek, dzięki którym powstaną lewoskręty i problem zniknie. Cieszy się zwłaszcza główny pomysłodawca i inicjator tego przedsięwzięcia, radny gminy Radymno Wojciech Januszko.
Jego „boje” o budowę lewoskrętów trwały ponad dwa lata. Jeszcze w lipcu 2015 r. zwrócił się do wójta gminy Radymno Bogdana Szylara o wsparcie wniosku dotyczącego zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 77 Lipnik – Przemyśl w Skołoszowie. Miała ona polegać na wybudowaniu lewoskrętów, od węzła autostrady do przejścia dla pieszych na wysokości przystanku autobusowego, które miałyby polepszyć bezpieczeństwo mieszkańców i pozostałych użytkowników. Wniosek został bardzo pozytywnie przyjęty przez wójta[paywall]. Gminny radny o wsparcie pomysłu zabiegał także u starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana i także spotkał się z przychylnością. Na sesji, która miała miejsce 22 lipca 2015 r., Rada Gminy Radymno podjęła uchwałę w sprawie utworzenia lewoskrętów z dróg gminnych i wewnętrznych. 3 września 2015 r. wójt zwrócił się z pismem do komendanta Komisariatu Policji w Radymnie o wydanie opinii, a już cztery dni później, 7 września 2015 r., skierował pismo do dyrektora rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Rzeszowie Wacława Kaczora w sprawie zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 77 Lipnik – Przemyśl.Po kolejnych kilku spotkaniach wszystkie strony, łącznie z przedstawicielami firmy Lotos z Gdańska i ajenta stacji paliw, doszły do porozumienia. – Ustaliliśmy koncepcję lewoskrętów i rozpoczęliśmy temat wyjazdu ze stacji paliw Lotos w kierunku Rzeszowa. Prace podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy to budowa lewoskrętów od przejścia dla pieszych w kierunku Przemyśla, na wysokości stacji paliw Lotos. Drugi etap to budowa skrzyżowania przy węźle autostradowym w kierunku miejscowość Święte i drogi gminnej, która prowadzi przez Skołoszów do miejscowości Zamojsce. W obu przypadkach łączą się one z drogami powiatowymi Radymno – Wacławice i Radymno – Walawa – tłumaczy W. Januszko.
Pierwszy etap prac, czyli budowa wysepek dla lewoskrętów, jest już niemal zrealizowany. – Uważam to za wielki sukces. W tak krótkim czasie udało się zmienić coś, co od 26 lat było zwykłym bublem, uprzykrzającym życie mieszkańcom Skołoszowa – podsumował W. Januszko.
Drugi etap prac (przygotowanie projektu budowy skrzyżowania) ruszy prawdopodobnie w tym roku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkoda tylko ze oznakowanie to jest słabo widoczne po zmroku brak tablicy o zmianie organizacji ruchu. Brak oznakowania poziomego, a co gorsza stare oznakowanie zostało zlikwidowane przez co równość nawierzchni wymaga poprawy. Jechałem tam po praz pierwszy od dłuższego czasu po zmroku i o mało nie pościnałem tych pięknych znaczków.
Szkoda tylko ze oznakowanie to jest słabo widoczne po zmroku brak tablicy o zmianie organizacji ruchu. Brak oznakowania poziomego, a co gorsza stare oznakowanie zostało zlikwidowane przez co równość nawierzchni wymaga poprawy. Jechałem tam po praz pierwszy od dłuższego czasu po zmroku i o mało nie pościnałem tych pięknych znaczków.
patologia !