W zakończonym 11 października głosowaniu mieszkańcy Przeworska wybrali projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku na inicjatywy przeworszczan miasto wyda prawie 200 tys. zł.
Od 1 do 11 października w Przeworsku wybierano najciekawsze projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Przedsięwzięcie urząd miasta przeprowadził po raz drugi i po raz drugi cieszyło się ono raczej umiarkowanym zainteresowaniem. Ostatecznie wybierano spośród[paywall] 4 pomysłów w kategorii projekty lokalne oraz spośród dwóch zakwalifikowanych do kategorii ogólnomiejskie.
Na liście próżno szukać inicjatyw kontrowersyjnych czy oryginalnych. Przeworszczanie postawili na pragmatyzm i rekreację – w zasadzie wszystkie, oprócz jednego przedsięwzięcia, dotyczyły budowy albo placów zabaw, albo stref aktywności na świeżym powietrzu.
Ostatecznie największe uznanie w oczach głosujących znalazły trzy projekty. Zdecydowanie najbardziej popularny okazał się pomysł Bernadetty Zamorskiej – przebudowy parkingu i placu wejściowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przeworsku. Zebrał aż 2839 głosów i za około 100 tysięcy zostanie zrealizowany jako projekt ogólnomiejski.
Równie atrakcyjnym dla mieszkańców okazał się projekt Katarzyny Buczek „Zdrowy Przeworsk”. Ten z 2809 głosami zdecydowanie wygrał wśród projektów lokalnych. W jego ramach w przyszłym roku za około 50 tysięcy miasto na działce w okolicy ulicy Czarnieckiego wybuduje plac zabaw i zewnętrzną siłownię.
Drugim z projektów, które zostały wybrane do realizacji, jest pomysł Kamila Płoskonia, dotyczący stworzenia za niespełna 45 tys. otwartej strefy aktywności przy ul. Dobrej. Na tę inicjatywę zagłosowało nieco ponad 1100 mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze