Miesiąc temu pisaliśmy o negatywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat projektu budżetu gminy Żurawica na bieżący rok. Władze samorządu dostosowały się do zaleceń i uchwalony przez radę dokument uzyskał pozytywną opinię.
Ta sprawa wywołała duże poruszenie na styczniowej sesji rady gminy Żurawica, kiedy obradowano nad budżetem. Niektórzy radni krytykowali wójta za tę negatywną opinię. Ten starał się tonować nastroje. – Te rzeczy zostały naprawione. Opinię RIO traktuję jako cenną wskazówkę. Nie ma powodów do jakiejś egzaltacji czy ekscytacji – mówił.
W połowie lutego do urzędu trafiły dwie opinie RIO dotyczące możliwości sfinansowania deficytu budżetu, przedstawionego w uchwale budżetowej na 2020 r. oraz prawidłowości planowanej kwoty długu na lata 2020 – 2025. Obie są pozytywne. Wójt Tomasz Szeleszczuk zauważa, że uchwała budżetowa, jak i wszystkie pozostałe, są na bieżąco kontrolowane przez RIO i w razie błędów, izba na pewno zwróciłaby na to uwagę. Z kolei o wcześniejszych opiniach mówi tak: – Projekt budżetu przedkłada się do RIO w listopadzie. Dotyczące go opinie należy traktować jako wskazówki, co należy ewentualnie poprawić. My się do tych zaleceń zastosowaliśmy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gmina dla swoich, niby zamknięta ale przez okienka odbierają od znajomych dokumenty,reszta musi dać sobie radę.
Gmina dla swoich, niby zamknięta ale przez okienka odbierają od znajomych dokumenty,reszta musi dać sobie radę.