Reklama

Bulwary nie. Miejsce do wypoczynku jak najbardziej

24/09/2015 19:12

Miasto porządkuje brzegi Sanu. Robotnicy koszą, karczują, usuwają nielegalne wysypiska na blisko kilometrowym odcinku. Oczyszczono także teren, na którym najpierw powiat, potem ratusz planowały kompleks rekreacyjny nazwany bulwarami. - Szumne plany stworzenia jarosławskich bulwarów nie sprawią, że nabrzeże stanie się miejscem wypoczynku dla mieszkańców miasta - uważa burmistrz, który zlecił porządki.

- Ekipa składająca się z pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz osób zatrudnionych w ramach robót publicznych oczyszcza teren znajdujący się tuż za mostem na Sanie, w kierunku Lubaczowa. Obecnie trwają prace po prawej stronie, na długości blisko 750 metrów do granicy z Muniną, sąsiadujących prywatnych działek oraz drogi[paywall] biegnącej wzdłuż nabrzeża do nieistniejącej już plaży. Teren jest koszony, karczowane są wyrosłe przez kilka ostatnich lat zarośla i usuwane chwasty, odsłonięte zostało boisko sportowe, zlikwidowano już kilka dzikich wysypisk śmieci. Po lewej stronie podobne prace obejmą prawie 250-metrowy odcinek - informują służby burmistrza. Po uzgodnieniach z Podkarpackim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych zostaną przeprowadzone prace bezpośrednio przy nabrzeżu rzeki. Ich wykonanie pozwoli w przyszłości na podjęcie kolejnych zadań projektowych związanych z zagospodarowaniem terenu jako miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego, chętnie odwiedzanego przez mieszkańców.

Plany burmistrza


- Planuję zagospodarowanie terenów nad Sanem na potrzeby wypoczynkowe mieszkańców. Z tego właśnie powodu miejskie służby zajęły się oczyszczeniem terenu. Kolejnym etapem będzie przygotowanie projektów architektonicznych dotyczących terenów zielonych. Zleciłem uporządkowanie nabrzeża również dlatego, aby można było zaprojektować zejście do wody, marinę na sprzęt wodny: kajaki, łódki, parking, toalety, ławki, kosze na śmieci, oświetlenie, boisko, plac zabaw, siłownię plenerową i tym podobne. Ten teren od lat był mocno zaniedbany i żadne szumne plany stworzenia jarosławskich bulwarów nie sprawią, że nabrzeże stanie się miejscem wypoczynku dla mieszkańców. Prowadzę rozmowy z jarosławską uczelnią odnośnie opracowania koncepcji zagospodarowania tego terenu przy udziale środków unijnych i opracowania ścieżki rowerowej wraz z kładką rowerowo-pieszą - wyjaśnia Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-09-25 05:55:42

    a pisałem bulwarów nie budiet

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-09-25 06:00:15

    w paryskim zgiełku  bulwarów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Alka - niezalogowany 2015-09-26 12:17:31

    Oczywiście, że nie przygotuje się miejsc wypoczynku bo mieszkańcy zamiast do "starej piekarni" pana D. woleliby czyste powietrze nad Sanem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama