Reklama

Burmistrz Adam Woś oddał 3-miesięczne pobory

Trzymiesięczne wynagrodzenie, czyli 22 tys. 850 zł, przekazał burmistrz miasta i gminy Sieniawa Adam Woś na konto miejscowego klubu sportowego Sokół.

Przed listopadowymi wyborami samorządowymi ówczesny kandydat na stanowisko burmistrza miasta i gminy Sieniawa Adam Woś zadeklarował, że jeśli wygra wybory, to przekaże trzymiesięczne wynagrodzenie na rzecz jednej z organizacji pożytku publicznego. Jak obiecał, tak zrobił. – Pieniądze, będące równowartością mojej trzymiesięcznej pensji, czyli 22 tysiące 850 złotych, przekazałem na wsparcie naszego klubu sportowego Sokoła już w grudniu zeszłego roku – zdradził nam A. Woś.

Nie można się dziwić temu, że wspomniana kwota zasiliła właśnie konto Sokoła, Adam Woś jest bowiem zagorzałym kibicem futbolu. Dla miejscowych nie jest też dziwne, że porwał się na taki gest, bo robi to nie pierwszy raz... – Przez te lata, kiedy sprawuję urząd burmistrza, przekazałem już ze swojej pensji około 50 tysięcy złotych – powiedział.

Reklama

A. Woś już kilka razy wspomagał finansowo sportowców, z własnej kieszeni wyłożył m.in. 15 tys. zł na rzecz parafii rzymsko-katolickiej w podsieniawskiej Dobrej. Za te pieniądze wybudowano dzwonnicę przy kościele parafialnym w Czercach.
– Nie mam żadnych oporów, choć także mam rodzinę i wydatki. Naprawdę nieźle zarabiamy, kierując mniejszymi czy większymi miastami. Na takie gesty ludzie czekają. Nie słyszałem, aby ktoś gdzieś systematycznie decydował się na coś takiego, ale w żadnym wypadku nie robię tego pod publiczkę. Zachęcam innych samorządowców, wójtów, burmistrzów czy prezydentów, aby zrobili to samo – podsumował burmistrz A. Woś.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama