Reklama

Burmistrz spotkał się z mieszkańcami w dzielnicach

13/12/2019 14:27

Już po raz ósmy burmistrz Waldemar Paluch spotkał się z mieszkańcami poszczególnych dzielnic Jarosławia. Najczęściej mówiono o inwestycjach w infrastrukturę drogową, wszędzie zgłaszano problemy wynikające ze specyfiki poszczególnych okręgów. Jak zwykle nie brakowało trudnych tematów, niekiedy emocjonalnych reakcji.

Cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami to już standard w sprawowaniu urzędu przez Waldemara Palucha. W drugiej połowie listopada włodarz miasta spotkał się z przedstawicielami dzielnic Jarosławia już po raz ósmy. I choć wspólnym mianownikiem spotkań były inwestycje, to mieszkańcy wskazali szereg innych przestrzeni, w których[paywall] samorząd mógłby działać lepiej.

Trudna młodzież i ekologia

Na pierwszym spotkaniu – w dzielnicy I, oprócz refleksji na temat dróg, mieszkańcy zasygnalizowali konieczność rozwoju sieci kanalizacyjnej, potrzeby montażu wiat przystankowych i oświetlenia w tym rejonie Jarosławia. W dzielnicy II na plan pierwszy wysunęły się problemy z niesforną, niekiedy wręcz agresywną, spożywającą alkohol, a być może także zażywającą środki odurzające młodzieżą, gromadzącą się w okolicach ulicy Sikorskiego. Mieszkańcy tej dzielnicy skarżyli się także na bliskość galerii handlowej, której usytuowanie vis-ă-vis okien bloku wielorodzinnego zakłóca prywatność jego mieszkańcom. W dzielnicy III mieszkańcy pytali o nowy cmentarz przy ulicy Szczytniańskiej, o możliwość dzierżawy terenów pod altanę śmietnikową na osiedlu 1000-lecia, koszenie trawy czy sadzenie kwiatów, zaś motywem przewodnim okazały się trudności w funkcjonowaniu rady dzielnicy. Na półmetku spotkań, w dzielnicy IV, dość nieoczekiwanie najmocniej wybrzmiał temat związany z czystością powietrza, a burmistrz miał okazję zdać relację z przebiegu, dofinansowanego ze środków zewnętrznych, programu wymiany pieców na bardziej ekologiczne.

Reklama


fot.UM Jarosław
Z frekwencją na spotkaniach bywało różnie – wszędzie jednak mieszkańcy mogli wyartykułować swoje problemy i przedstawić pomysły na ich rozwiązanie.

Przejście z Pułaskiego i zagospodarowanie terenu „Za Parkeim”

W dzielnicy V priorytetem stało się ponowne omówienie problemu przejścia pomiędzy osiedlem Pułaskiego a ul. Jana Pawła II. Burmistrz W. Paluch zapewniał, że zagadnienie zmierza do pozytywnego rozstrzygnięcia, a miasto, choć uzyskało możliwość załatwienia sprawy w sposób bardziej stanowczy, wciąż szuka rozwiązań polubownych, starając się doprowadzić do pozyskania potrzebnych działek drogą wymiany zamiast wykupu. W kolejnej dzielnicy spotkanie z mieszkańcami W. Paluch odbył 27 listopada. Tu rozmawiano o stanie dróg powiatowych, ale najważniejszymi kwestiami podjętymi podczas tych rozmów były: zamiar zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Za Parkiem” oraz kwestia cen za wywóz odpadów. W kończącym cykl spotkaniu w dzielnicy VII powrócił temat dróg powiatowych, problem rozbudowy sieci kanalizacyjnej oraz budowy oświetlenia. Poruszono także niedostatki funkcjonowania komunikacji publicznej w tym rejonie miasta. – Wszystkim Państwu bardzo dziękuję. Jak widać, pomimo wielu problemów, miasto coraz bardziej rozkwita i się rozwija, a to wszystko jest możliwe dzięki współpracy, która jest tutaj najważniejsza. Razem możemy wiele – dziękował za udział w spotkaniach po zakończeniu ich cyklu, za pośrednictwem profilu na portalu społecznościowym, Waldemar Paluch.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama