Reklama

Bursztyn w butli i siedzeniach

26/09/2015 07:00

W ciągu zaledwie kilku dni funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celnej przechwycili blisko 60 kg bursztynu. Do jego ujawnienia doszło na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Medyce i Budomierzu.

23 września br. w godzinach wieczornych na przejście graniczne w Budomierzu wjechał samochód marki Fiat Tempra na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazd wytypowany został do szczegółowej kontroli celnej. W jej trakcie funkcjonariusze wykryli skrytkę w butli gazowej, a w niej ponad 37 kg nieobrobionego bursztynu. 34-letni kierowca stracił nie tylko towar, ale także samochód, który posłużył do przemytu.

– Dzień wcześniej, tym razem na przejściu granicznym w Medyce wpadł 36-letni obywatel Ukrainy, który usiłował przemycić 14,9 kg bursztynu – mówi rachmistrz Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu. – Kamienie ukrył towar w tylnych siedzeniach pojazdu marki Iveco. Z kolei tydzień wcześniej w ręce celników z Medyki wpadł 36-letni kierowca samochodu marki Peugeot. W siedzeniach samochodu funkcjonariusze znaleźli tym razem 6,3 kg bursztynu – dodaje.

Reklama

Tylko w tych 3 przypadkach Służba Celna szacuje rynkową wartość zatrzymanego bursztynu na ponad 95 tys. złotych. Towar znajduje się obecnie w magazynach depozytowych Służby Celnej. Po orzeczeniu jego przepadku na rzecz Skarbu Państwa zostanie sprzedany. Podczas 2 sprzedaży organizowanych w 2014 r. przez Izbę Celną w Przemyślu, zbyto ponad 70 kg bursztynu, w roku 2013 blisko 98 kg tego kruszcu.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości