Blisko 16 kg nieobrobionego bursztynu zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu.
Samochód, którym kierował 25-letni obywatel Ukrainy, został wytypowany przez Służbę Celną do szczegółowej kontroli. Choć pojazd poruszał się „zielonym pasem”, czyli kierujący nim nie zgłaszał nic do oclenia, podczas rewizji okazało się, że przewozi coś, czego nie zadeklarował. W skrytce samochodu ukrytych było prawie 16 kg nieobrobionego bursztynu. Wartość rynkową kontrabandy oszacowano na 32 tys. zł.
– Celnicy zatrzymali bursztyn do dalszego postępowania – mówi Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu. – Przeciwko kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczono także kwotę 970 złotych na poczet grożącej kary grzywny – dodaje.
W 2015 r. Służba Celna udaremniła przemyt blisko 700 kg bursztynu na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zaczął rządzic PIS to przestali brać i zaczęli ujawniać.
Zaczął rządzic PIS to przestali brać i zaczęli ujawniać.