Reklama

By mieszkańcy czuli się bezpieczniej

21/02/2016 18:00

10 lutego w Starostwie Powiatowym w Przeworsku zostały przeprowadzone konsultacje społeczne, mające pomóc w stworzeniu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. Organizatorem wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.

Podczas konsultacji wskazano, jak ważna w tej kwestii jest współpraca wszystkich podmiotów zaangażowanych w ochronę bezpieczeństwa. Dlatego w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządu lokalnego oraz innych instytucji. Uczestnicy opowiadali o dotychczasowych doświadczeniach związanych z zagrożeniami, a także rozwiązaniami stosowanymi przez różne jednostki.

Stworzone i systematycznie aktualizowane „mapy zagrożeń” powstają w oparciu nie tylko o dane organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ale także o sygnały pochodzące od samorządów. Związane są one również z oczekiwaniami społecznymi, dlatego funkcjonariusze z KPP w Przeworsku planują przeprowadzenie cyklu spotkań z przedstawicielami lokalnych społeczności, m.in. sołtysami, dyrektorami szkół oraz mieszkańcami.

Podczas nich zbierane będą uwagi i spostrzeżenia dotyczące zagrożeń występujących w lokalnych środowiskach. Następnie zostaną one ujęte na mapie, która w przyszłości pozwoli na przedstawienie mieszkańcom skali i rodzaju występujących zagrożeń oraz przeciwdziałanie tym zjawiskom.

Reklama


fot.Barbara Chmura
Komendant powiatowy policji w Przeworsku insp. Marek Mendoń omówił analizę stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu przeworskiego.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama