Reklama

Bycie uczniem jest czymś ważnym

04/11/2015 08:21

W SP nr 15 w tym roku szkolnym ponad setka uczniów klas pierwszych ślubowała dbać o honor szkoły i klasy, dobrze się uczyć, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, wyrosnąć na dobrych ludzi i wzorowych Polaków.

„Piętnastka to szkoła marzeń. Tutaj czas cudownie, pięknie, szybko płynie” – brzmią słowa piosenki. SP 15 od lat tętni życiem. – W tym roku po raz drugi otworzyliśmy pięć oddziałów klas pierwszych. W sumie 114 uczniów rozpoczęło swą przygodę ze szkołą. Cieszy nas tak duże zainteresowanie i zaufanie, zarówno ze strony rodziców, jak i dzieci. Oprócz procesu dydaktycznego dużą uwagę zwracamy na rozwój zainteresowań i pasji u uczniów oraz tworzenie dobrej i życzliwej atmosfery w szkole. Nasza[paywall] oferta zajęć pozalekcyjnych, świetlicowych oraz innych form spędzania czasu wolnego jest bardzo szeroka i atrakcyjna. W zasadzie każdy może znaleźć coś dla siebie – podkreśla Artur Mykita, dyrektor placówki. – Gratuluję wszystkim pierwszoklasistom wstąpienia w szeregi braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu – dodaje. 


Uczniowie z zapartym tchem czekali na akt pasowania. Dotyk drewnianego ołówka... radość i duma.

Reklama

Tradycja pasowania na ucznia nie bez powodu jest kultywowana w większości polskich szkół. Symboliczna uroczystość niesie za sobą przesłanie: bycie uczniem jest czymś ważnym, cennym. – Wszystkie dzieci bardzo czekały na ten moment. Pomimo faktu, iż zdążyły się już ze szkołą oswoić, po pasowaniu poczuły się pełnoprawnymi uczniami – zauważa Beata Rychel, wychowawczyni.

Uroczystość uświetniły popisy recytatorskie i wokalne pierwszaków. W krótkim programie artystycznym zaprezentowali się również uczniowie klas starszych.


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama