W SP nr 15 w tym roku szkolnym ponad setka uczniów klas pierwszych ślubowała dbać o honor szkoły i klasy, dobrze się uczyć, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, wyrosnąć na dobrych ludzi i wzorowych Polaków.
„Piętnastka to szkoła marzeń. Tutaj czas cudownie, pięknie, szybko płynie” – brzmią słowa piosenki. SP 15 od lat tętni życiem. – W tym roku po raz drugi otworzyliśmy pięć oddziałów klas pierwszych. W sumie 114 uczniów rozpoczęło swą przygodę ze szkołą. Cieszy nas tak duże zainteresowanie i zaufanie, zarówno ze strony rodziców, jak i dzieci. Oprócz procesu dydaktycznego dużą uwagę zwracamy na rozwój zainteresowań i pasji u uczniów oraz tworzenie dobrej i życzliwej atmosfery w szkole. Nasza[paywall] oferta zajęć pozalekcyjnych, świetlicowych oraz innych form spędzania czasu wolnego jest bardzo szeroka i atrakcyjna. W zasadzie każdy może znaleźć coś dla siebie – podkreśla Artur Mykita, dyrektor placówki. – Gratuluję wszystkim pierwszoklasistom wstąpienia w szeregi braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu – dodaje.

Uczniowie z zapartym tchem czekali na akt pasowania. Dotyk drewnianego ołówka... radość i duma.
Tradycja pasowania na ucznia nie bez powodu jest kultywowana w większości polskich szkół. Symboliczna uroczystość niesie za sobą przesłanie: bycie uczniem jest czymś ważnym, cennym. – Wszystkie dzieci bardzo czekały na ten moment. Pomimo faktu, iż zdążyły się już ze szkołą oswoić, po pasowaniu poczuły się pełnoprawnymi uczniami – zauważa Beata Rychel, wychowawczyni.
Uroczystość uświetniły popisy recytatorskie i wokalne pierwszaków. W krótkim programie artystycznym zaprezentowali się również uczniowie klas starszych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze