Cztery strzały w słupek, niewykorzystany przedłużony rzut karny, trzy sytuacje sam na sam. To – oprócz czterech strzelonych bramek – okazje Eurobusu Przemyśl, aby wywieźć choćby punkt z bardzo trudnego terenu w Pniewach. Bo remis w tym pojedynku byłby najsprawiedliwszym rozstrzygnięciem, adekwatnym do przebiegu gry. Niestety, liczy się to, co w siatce, a drogę do siatki beniaminka „Czerwone Smoki” znalazły aż pięć razy.
Przemyślanie mieli przewagę w posiadaniu piłki, operowaniu nią, wymienności pozycji, stwarzaniu sobie okazji do zdobycia bramki. Warto wspomnieć, że ponownie wystąpili osłabieni. Tym razem brakiem: Mateusza Wanata (kartki), Cristiana Neme (kontuzja) i wyłączonych z gry do końca sezonu Victora Diego i Kamila Bały. Jedynego czego w ofensywie zabrakło Eurobusowi na parkiecie w Pniewach to skuteczności. Ale fundamentalne znaczenie dla finalnego rozstrzygnięcia miała postawa Eurobusu w grze obronnej. Ta zdecydowanie jest do poprawy, bo dwa z pięciu trafień „Czerwonych Smoków” nie miało prawa znaleźć drogi do siatki…
Parkiet w Pniewach jest bardzo trudny do zdobycia. Udało się to tylko najlepszym w tej lidze. Gospodarze, którzy górują nad niejedną ekipą w tej lidze warunkami fizycznymi, grają specyficznie. Twardo w defensywie, z bardzo dobrym bramkarzem jakim jest Łukasz Błaszczyk, skupiając się na kontrach i wykorzystywaniu pivotów. Rywal w każdym fragmencie spotkania musi być maksymalnie skoncentrowany. Przemyślanom, niestety, tego zabrakło i zapłacili za to najwyższą cenę. Warto jednak docenić ich grę do końca. Doprawdy niewiele brakowało, aby wywieźli jeden punkt. Szkoda...
Bramki: 1:0 Kostecki 1:52 min, 1:1 Machado 4:00 min, 2:1 German 15:49 min, 3:1 Skrzypek 18:27 min, 3:2 Tubau 18:57 min, 3:3 Bruninho 23:21 min, 4:3 Krajewski 25:10 min, 5:3 Kostecki 33:15 min, 5:4 Ricardo Fernandes 36:39 min.
Sędziowali: Dominik Cipiński (Skierniewice) i Szymon Przytuła (Stary Adamów). Żółte kartki: Klatkiewicz, Skrzypek, Błaszyk oraz Machado. Widzów: 300.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze