Systematyczny, stanowczy i z uporem dążący do celu. Tak starosta jarosławski Tadeusz Chrzan przedstawiał nowego dyrektora Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. – Mieszkańcom należy się godna i profesjonalna opieka. Chcę, by szpital w Jarosławiu znalazł się w gronie przodujących placówek – zapewniał nowy szef COM.
Stanisław Krasny, były dyrektor szpitala powiatowego w Nisku, kieruje COM w Jarosławiu od wtorku (9 lutego). Dzień wcześniej został powołany na stanowisko przez Zarząd Powiatu.
Nowego dyrektora wyłoniono poza konkursem, ponieważ dwa przeprowadzone przez powiat postępowania nie doprowadziły do wybrania kandydata. Wprawdzie w pierwszym konkursie wytypowano osobę spełniającą warunki i dającą według komisji nadzieję na sprawne zarządzanie, jednak zwycięzca zrezygnował. W drugim postępowaniu, rozstrzygniętym[paywall] na początku lutego, nikt nie został zaaprobowany. Z sześciu startujących odrzucono trzech, a z pozostałych nikt akceptacji komisji nie uzyskał. Poszukiwanie kandydata padło na starostę, a ten zaproponował S. Krasnego.
Duże wyzwania. Zarówno w zakresie inwestycji, jak i poprawienia stosunków personalnych. To, według starosty, główne zadania stojące przed nowym dyrektorem. Do tego dochodzi poprawa opinii o placówce. – Zaczynamy ostro realizować to, co zapowiadaliśmy. Jarosławski szpital ma się stać jedną z najlepszych placówek co najmniej na Podkarpaciu – zapewniał starosta.
– Mankamentów jest wiele, ale szpital może być jednostką docenianą. W pierwszej kolejności należy usprawnić bieżące funkcjonowanie. Poprawić wizerunek. Wyposażenie w sprzęt medyczny nie jest złe, ale zewnętrzny wygląd budynków nie napawa optymizmem – oceniał nowy dyrektor.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze