Reklama

Celnicy zarekwirowali tysiące litrów wina

21/01/2018 20:39

5629,5 litrów wina przewożonego niezgodnie z przepisami zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

– Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania[paywall] kontrolne na drogach w ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów – mówi Edyta Chabowska z KAS w Rzeszowie. – W miejscowości Olszanica mundurowi zatrzymali samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierował nim 37-letni obywatel Polski – dodaje.

Podczas kontroli przedstawionych dokumentów oraz ładunku znajdującego się na naczepie, funkcjonariusze ujawnili 7506 butelek wina ( 5629,5 litrów) bez polskich znaków akcyzy. Towar znajdował się na 15 paletach. Wino przywiezione zostało z Hiszpanii i docelowo miało trafić do odbiorcy w województwie podkarpackim.

Reklama

– Wśród dokumentów nie było jednak wymaganych dokumentów związanych z przemieszczeniem wyrobów akcyzowych – wyjaśnia Chabowska. – Samochód wraz z ładunkiem przetransportowano na pobliskie przejście graniczne w Krościenku. Wino zatrzymano zostało do wszczętego postępowania karnego skarbowego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Rynkowa wartość zatrzymanego towaru szacowana jest na kwotę ponad 56 tys. złotych – podsumowuje.

System monitorowania drogowego przewozu towarów to narzędzie do walki z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi, alkoholem całkowicie skażonym oraz suszem tytoniowym lub wyłudzają podatek od towarów i usług. Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu  prowadzą w tym zakresie całodobowe działania kontrolne.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    turysta - niezalogowany 2018-01-22 11:24:25

    a przez które przejście graniczne przekroczył granice i kto go odprawił ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    platformy - niezalogowany 2018-01-24 03:30:07

    http://monitorfx.pl/platformy-forex

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    D, K. - niezalogowany 2018-02-03 09:43:37

    Prawda ktoś ich odprawił.A może tak jest , że jedni odprawiają a drudzy łapią by były wyniki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama