5629,5 litrów wina przewożonego niezgodnie z przepisami zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
– Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania[paywall] kontrolne na drogach w ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów – mówi Edyta Chabowska z KAS w Rzeszowie. – W miejscowości Olszanica mundurowi zatrzymali samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierował nim 37-letni obywatel Polski – dodaje.
Podczas kontroli przedstawionych dokumentów oraz ładunku znajdującego się na naczepie, funkcjonariusze ujawnili 7506 butelek wina ( 5629,5 litrów) bez polskich znaków akcyzy. Towar znajdował się na 15 paletach. Wino przywiezione zostało z Hiszpanii i docelowo miało trafić do odbiorcy w województwie podkarpackim.
– Wśród dokumentów nie było jednak wymaganych dokumentów związanych z przemieszczeniem wyrobów akcyzowych – wyjaśnia Chabowska. – Samochód wraz z ładunkiem przetransportowano na pobliskie przejście graniczne w Krościenku. Wino zatrzymano zostało do wszczętego postępowania karnego skarbowego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Rynkowa wartość zatrzymanego towaru szacowana jest na kwotę ponad 56 tys. złotych – podsumowuje.
System monitorowania drogowego przewozu towarów to narzędzie do walki z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi, alkoholem całkowicie skażonym oraz suszem tytoniowym lub wyłudzają podatek od towarów i usług. Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzą w tym zakresie całodobowe działania kontrolne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a przez które przejście graniczne przekroczył granice i kto go odprawił ?
http://monitorfx.pl/platformy-forex
Prawda ktoś ich odprawił.A może tak jest , że jedni odprawiają a drudzy łapią by były wyniki.
a przez które przejście graniczne przekroczył granice i kto go odprawił ?
http://monitorfx.pl/platformy-forex
Prawda ktoś ich odprawił.A może tak jest , że jedni odprawiają a drudzy łapią by były wyniki.