Rusza II edycja trzyletniego programu Bardzo Młoda Kultura, który ma zbliżyć do siebie sferę edukacji i kultury i wypracować taki system edukacji, w którym to kultura będzie narzędziem do kształtowania wśród młodzieży ważnych społecznie umiejętności i postaw. Przedsięwzięcie dofinansowane jest przez Narodowe Centrum Kultury.
Bardzo Młoda Kultura to program wspierania edukacji kulturowej, jednocześnie jeden z najważniejszych programów Narodowego Centrum Kultury, które dofinansowuje jego realizację w 16 województwach. Inicjatorzy chcą, by dzięki wspólnym działaniom pomiędzy sektorami kultury i edukacji udało się wzmocnić edukację kulturową i zintegrować lokalną społeczność. Program daje możliwość bezpłatnego uczestnictwa w ciekawych zajęciach warsztatowych i zdobycia funduszy na realizację własnych przedsięwzięć z zakresu szeroko pojętej edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje o programie, jego założeniach, zasadach uczestnictwa i korzyściach z niego płynących będzie można uzyskać podczas spotkań informacyjnych, które ruszają już w tym tygodniu. Centrum Kulturalne w Przemyślu, które jest wojewódzkim operatorem programu, zaprasza na nie: animatorów kultury, nauczycieli, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych i działaczy niezrzeszonych. W naszym regionie takie spotkanie odbędzie się w Przemyślu 26 lutego, o g. 16.30 w siedzibie Centrum Kulturalnego (ul. Konarskiego 9). Podobne zaplanowane są też w: Tarnobrzegu, Jaśle, Łańcucie i Sanoku. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze