Reklama

Chcieli dać łapówkę strażnikom granicznym

06/02/2019 12:00

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. 38-letni Ukrainiec, którego bus był nadmiernie przeciążony towarem został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych. – W takim wypadku, zgodnie z procedurą, pojazd do czasu przeładowania towaru ma zostać unieruchomiony. Cudzoziemiec chcąc uniknąć przeładunku próbował wręczyć strażnikom granicznym 20 euro.  Został zatrzymany i usłyszał zarzuty łapownictwa czynnego – relacjonuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Odziału Straży Granicznej.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Reklama

 

Drugie zdarzenie miało miejsce na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce. Funkcjonariusze SG zauważyli pojazd, który jechał w kierunku przejścia „pod prąd”. Aby nie dostać 300-złotowego mandatu, 51-letni obywatel Ukrainy chciał przekonać strażników, wręczając im 10 euro. – Cudzoziemiec został zatrzymany i również usłyszał zarzuty do których się przyznał. Wyznaczono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz zajęto na poczet przyszłej kary kwotę 380 zł – podaje E. Pikor.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama