Reklama

Chcielibyśmy się znaleźć w pierwszej trójce

12/11/2015 11:27

FUTSAL.Rozmowa z Łukaszem Laską, prezesem i trenerem drużyny Futsal Team Przeworsk.

W poprzednim sezonie trenerem zespołu był Mateusz Syk. Obecnie Ty zostałeś nowym szkoleniowcem drużyny Futsal Team Przeworsk, skąd ta decyzja?
Z końcem rozgrywek 2014/2015 Mateusz złożył rezygnację z funkcji trenera. Padła decyzja, abym w tym sezonie to ja podjął się kierowania przeworskim zespołem. Mateuszowi bardzo dziękujemy za pracę z seniorami.

Jakie cele stawiacie sobie na najbliższy sezon?
Jeżeli chodzi o zespoły młodzieżowe[paywall], będą one brały udział w Eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Byłoby wspaniale, gdyby któraś grupa awansowała do turnieju finałowego, jednak nie ma tu żadnej presji w stosunku do trenerów oraz młodych zawodników. Cieszymy się, że spora grupa chce trenować i sprawia im to radość. Co do seniorów, mam nadzieję, że wynik będzie odmienny aniżeli dwa poprzednie sezony. Chcielibyśmy się znaleźć w pierwszej trójce II ligi. Przede wszystkim cieszę się, że frekwencja na treningach dopisuje. Widać, że chłopaki mają chęć i zapał. Liczę, że nasza wspólna praca przełoży się na wynik.

Reklama

Czy zobaczymy nowych zawodników w tym sezonie?
Większość kadry tworzyć będą zawodnicy z poprzedniego sezonu. Dołączamy najzdolniejszą młodzież do kadry seniorskiej. Posiadamy trzy grupy młodzieżowe i mamy nadzieję, że w niedługim czasie praca trenerów z młodymi zawodnikami zaprocentuje. Chcemy, aby jak najwięcej naszych wychowanków występowało w kadrze seniorów. Jeżeli chodzi o całkowicie nowe twarze, to ujrzymy „Eziego”, który gra w Reprezentacji Polski Księży oraz Arka Kiszkę, który dał się namówić na grę dla naszego klubu. Poza tym nie będzie dużych zmian w składzie.

Czyli stawiacie w tym roku bardziej na grupy młodzieżowe?
Dla nas grupy młodzieżowe w klubie są najważniejsze. Jest zainteresowanie futsalem w Przeworsku. Skupiamy około 50 zawodników w trzech grupach młodzieżowych. W miarę możliwości finansowych chcemy naszym młodym adeptom futsalu zapewnić jak najlepsze warunki do trenowania oraz rozgrywania meczy mistrzowskich.

Reklama

Który mecz będzie dla Was najważniejszy, kogo najbardziej się obawiacie?
Wszystkie mecze będą ważne. W każdym postaramy się dać z siebie jak najwięcej i przede wszystkim wygrywać. Liczymy na naszych kibiców, którzy bardzo licznie wspierają nas na meczach we własnej hali. Nie obawiamy się nikogo. Jeżeli będziemy grać w każdym meczu, wykorzystując 100 procent swoich możliwości, to jestem przekonany, że powalczymy z każdym przeciwnikiem w tej lidze.


Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama