FUTSAL.Rozmowa z Łukaszem Laską, prezesem i trenerem drużyny Futsal Team Przeworsk.
W poprzednim sezonie trenerem zespołu był Mateusz Syk. Obecnie Ty zostałeś nowym szkoleniowcem drużyny Futsal Team Przeworsk, skąd ta decyzja?
– Z końcem rozgrywek 2014/2015 Mateusz złożył rezygnację z funkcji trenera. Padła decyzja, abym w tym sezonie to ja podjął się kierowania przeworskim zespołem. Mateuszowi bardzo dziękujemy za pracę z seniorami.
Jakie cele stawiacie sobie na najbliższy sezon?
– Jeżeli chodzi o zespoły młodzieżowe[paywall], będą one brały udział w Eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Byłoby wspaniale, gdyby któraś grupa awansowała do turnieju finałowego, jednak nie ma tu żadnej presji w stosunku do trenerów oraz młodych zawodników. Cieszymy się, że spora grupa chce trenować i sprawia im to radość. Co do seniorów, mam nadzieję, że wynik będzie odmienny aniżeli dwa poprzednie sezony. Chcielibyśmy się znaleźć w pierwszej trójce II ligi. Przede wszystkim cieszę się, że frekwencja na treningach dopisuje. Widać, że chłopaki mają chęć i zapał. Liczę, że nasza wspólna praca przełoży się na wynik.
Czy zobaczymy nowych zawodników w tym sezonie?
– Większość kadry tworzyć będą zawodnicy z poprzedniego sezonu. Dołączamy najzdolniejszą młodzież do kadry seniorskiej. Posiadamy trzy grupy młodzieżowe i mamy nadzieję, że w niedługim czasie praca trenerów z młodymi zawodnikami zaprocentuje. Chcemy, aby jak najwięcej naszych wychowanków występowało w kadrze seniorów. Jeżeli chodzi o całkowicie nowe twarze, to ujrzymy „Eziego”, który gra w Reprezentacji Polski Księży oraz Arka Kiszkę, który dał się namówić na grę dla naszego klubu. Poza tym nie będzie dużych zmian w składzie.
Czyli stawiacie w tym roku bardziej na grupy młodzieżowe?
– Dla nas grupy młodzieżowe w klubie są najważniejsze. Jest zainteresowanie futsalem w Przeworsku. Skupiamy około 50 zawodników w trzech grupach młodzieżowych. W miarę możliwości finansowych chcemy naszym młodym adeptom futsalu zapewnić jak najlepsze warunki do trenowania oraz rozgrywania meczy mistrzowskich.
Który mecz będzie dla Was najważniejszy, kogo najbardziej się obawiacie?
– Wszystkie mecze będą ważne. W każdym postaramy się dać z siebie jak najwięcej i przede wszystkim wygrywać. Liczymy na naszych kibiców, którzy bardzo licznie wspierają nas na meczach we własnej hali. Nie obawiamy się nikogo. Jeżeli będziemy grać w każdym meczu, wykorzystując 100 procent swoich możliwości, to jestem przekonany, że powalczymy z każdym przeciwnikiem w tej lidze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze