Wspaniałą postawą wykazały się osoby, które w niedzielę, 5 grudnia, zameldowały się w świetlicy w Horyńcu-Zdroju, by podzielić się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Mikołajkowa zbiórka krwi, połączona z akcją „Drzewko za krew”, udała się wyjątkowo. – Dziękujemy za wspaniałą postawę! – podsumowuje Janusz Rawski ze Stowarzyszenia HDK „Ratownik”.
Na apel organizatorów – horynieckiego Stowarzyszenia HDK „Ratownik”, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubaczowie oraz gminy Horyniec-Zdrój i Nadleśnictwa Lubaczów – odpowiedziało 48 dawców, z których 42 oddało krew.
W tym gronie znalazło się 3 leśników. Dla dawców nadleśnictwo ufundowało upominek w postaci[paywall] małej choinki.
– W imieniu wszystkich krwiodawców dziękujemy serdecznie leśnikom za prezent! – podsumowuje J. Rawski, nie szczędząc również ciepłych słów pod adresem tych, którzy stawili się w horynieckiej świetlicy, by podzielić się cennym darem.
– To dzięki takim osobom każda akcja w Horyńcu-Zdroju przekłada się na sukces i zdrowie podarowane potrzebującym! – dodaje.
Akcji towarzyszyła też zbiórka zabawek, gier i pluszaków, które przeznaczone zostaną na licytację. Krwiodawcy z Horyńca-Zdroju nie zamierzają spoczywać na laurach i już teraz czynią plany na kolejny rok. W zamiarze mają organizację 5 zbiórek krwi, które odbędą się w terminach: 27 lutego, 21 maja („Motoserce”), 24 lipca, 25 września i 3 grudnia.

fot.Nadleśnictwo Lubaczów
Za wzorową postawę dawcy otrzymywali zielony prezent od leśników z Nadleśnictwa Lubaczów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze