Reklama

Choinki za krew. Zielone upominki od nadleśnictwa dla krwiodawców

Wspaniałą postawą wykazały się osoby, które w niedzielę, 5 grudnia, zameldowały się w świetlicy w Horyńcu-Zdroju, by podzielić się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Mikołajkowa zbiórka krwi, połączona z akcją „Drzewko za krew”, udała się wyjątkowo. – Dziękujemy za wspaniałą postawę! – podsumowuje Janusz Rawski ze Stowarzyszenia HDK „Ratownik”.

Na apel organizatorów – horynieckiego Stowarzyszenia HDK „Ratownik”, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubaczowie oraz gminy Horyniec-Zdrój i Nadleśnictwa Lubaczów – odpowiedziało 48 dawców, z których 42 oddało krew.

W tym gronie znalazło się 3 leśników. Dla dawców nadleśnictwo ufundowało upominek w postaci[paywall]  małej choinki.

– W imieniu wszystkich krwiodawców dziękujemy serdecznie leśnikom za prezent! – podsumowuje J. Rawski, nie szczędząc również ciepłych słów pod adresem tych, którzy stawili się w horynieckiej świetlicy, by podzielić się cennym darem.

– To dzięki takim osobom każda akcja w Horyńcu-Zdroju przekłada się na sukces i zdrowie podarowane potrzebującym! – dodaje.

Reklama

Akcji towarzyszyła też zbiórka zabawek, gier i pluszaków, które przeznaczone zostaną na licytację. Krwiodawcy z Horyńca-Zdroju nie zamierzają spoczywać na laurach i już teraz czynią plany na kolejny rok. W zamiarze mają organizację 5 zbiórek krwi, które odbędą się w terminach: 27 lutego, 21 maja („Motoserce”), 24 lipca, 25 września i 3 grudnia.


fot.Nadleśnictwo Lubaczów
Za wzorową postawę dawcy otrzymywali zielony prezent od leśników z Nadleśnictwa Lubaczów.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama