Reklama

Chuligański napad na demonstrację KOD-u

21/12/2016 18:30

W niedzielę 18 grudnia kilku bardzo młodych mężczyzn napadło na manifestujących pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

O godzinie dziewiętnastej kilkadziesiąt osób zebrało się naprzeciw siedziby PiS przy ulicy Józefa Piłsudskiego. – Przyszliśmy tu, żeby spontaniczne zamanifestować przeciwko zniewoleniu mediów i żeby wyrazić nasze oburzenie wobec tego, co stało się w piątek w Sejmie i wobec poczynań partii rządzącej – mówił jeden z manifestantów. Pozostali skandowali – Wolne media! Wolność Równość Demokracja! Kuchciński – hańba!Kilka minut później na rogu ulic Kościuszki i Piłsudskiego pojawiło się około dziesięciu młodych mężczyzn, którym towarzyszyło kilka dziewczyn i zaczęli wykrzykiwać wulgaryzmy pod adresem manifestujących. – K..wo! Wy..........j ! – krzyczał jeden z nich do kobiety, która wyjęła komórkę. W pewnym momencie czterech albo pięciu młodzieńców[paywall] przebiegło przez jezdnię. Podbiegli do manifestujących i wyrwali im baner z napisem KOD Przemyśl, po czym uciekli na drugą stronę ulicy i ostentacyjne podeptali baner, nie przestając obrzucać obelżywymi słowami manifestujących, którzy ich nagrywali i fotografowali komórkami.


fot.Jacek Szwic
Przyszliśmy tu, żeby spontaniczne zamanifestować przeciwko zniewoleniu mediów – mówili zgromadzeni. Na transparentach pojawiło się nazwisko Mmarszałka Kuchcińskiego.

Słowna agresja ze strony młodych ludzi trwała jeszcze kilka minut, po czym chuligani wycofali się w kierunku rynku, a manifestanci pozostali jeszcze kilkanaście minut, nadal skandując. O dziewiętnastej dwadzieścia manifestanci zaczęli się rozchodzić, wtedy pojawił się radiowóz policji i straży miejskiej.

– Zgłosiliśmy policjantom, że zastaliśmy napadnięci przez młodych ludzi, którzy lżyli nas, obrażali wulgarnie i w zuchwały sposób ukradli nam baner, który następnie zniszczyli. Wszystko mamy udokumentowane i jutro wszelkie dowody przekażemy policji – powiedział Witold Domański, lider przemyskiego Komitetu Obrony Demokracji.

– Zostaliśmy powiadomieni o niedzielnym incydencie podczas demonstracji pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości – mówi sierż. sztab Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Nasi policjanci byli na miejscu. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będziemy znali po wysłuchaniu zeznań pokrzywdzonych. Wstępnie prowadzimy postępowanie w kierunku kradzieży transparentu, zakłócenia zgromadzenia oraz używania wulgaryzmów i obelżywych okrzyków.

Reklama

 


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2016-12-21 21:12:34

    żenada i wstyd-każdy może demonstrować

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    qqq - niezalogowany 2016-12-21 21:42:17

    to nie "bardzo młodzi mężczyźni" tylko tylko ojszczydresy z Rynku (frajerskie żydonowiny pisały, że to onr-owcy... śmiechu warte). na filmiku widać, jak pierwszy z prawej mondzioł popisuje się wyrobioną przy trzepaniu kapucyna rączką. geje, cwele i dziwki - je3@na złota przemyska młodzież - dres, melina i brak perspektyw.  do 67 roczku daleko, bez wykształcenia pozostaje tournee po śmietnikach, ale do tego też trzeba mieć mózg, bo konkurencja ogromna!!! je3@ć dresiarzy!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kocur - niezalogowany 2016-12-21 21:53:01

    Widzę, że Ukraińcy nienawidzą Żydów: "...żydonowiny pisały".Admin powinien zgłosić ten post do prokuratury.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama