W niedzielę 18 grudnia kilku bardzo młodych mężczyzn napadło na manifestujących pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.
O godzinie dziewiętnastej kilkadziesiąt osób zebrało się naprzeciw siedziby PiS przy ulicy Józefa Piłsudskiego. – Przyszliśmy tu, żeby spontaniczne zamanifestować przeciwko zniewoleniu mediów i żeby wyrazić nasze oburzenie wobec tego, co stało się w piątek w Sejmie i wobec poczynań partii rządzącej – mówił jeden z manifestantów. Pozostali skandowali – Wolne media! Wolność Równość Demokracja! Kuchciński – hańba!Kilka minut później na rogu ulic Kościuszki i Piłsudskiego pojawiło się około dziesięciu młodych mężczyzn, którym towarzyszyło kilka dziewczyn i zaczęli wykrzykiwać wulgaryzmy pod adresem manifestujących. – K..wo! Wy..........j ! – krzyczał jeden z nich do kobiety, która wyjęła komórkę. W pewnym momencie czterech albo pięciu młodzieńców[paywall] przebiegło przez jezdnię. Podbiegli do manifestujących i wyrwali im baner z napisem KOD Przemyśl, po czym uciekli na drugą stronę ulicy i ostentacyjne podeptali baner, nie przestając obrzucać obelżywymi słowami manifestujących, którzy ich nagrywali i fotografowali komórkami.
fot.Jacek Szwic
Przyszliśmy tu, żeby spontaniczne zamanifestować przeciwko zniewoleniu mediów – mówili zgromadzeni. Na transparentach pojawiło się nazwisko Mmarszałka Kuchcińskiego.
Słowna agresja ze strony młodych ludzi trwała jeszcze kilka minut, po czym chuligani wycofali się w kierunku rynku, a manifestanci pozostali jeszcze kilkanaście minut, nadal skandując. O dziewiętnastej dwadzieścia manifestanci zaczęli się rozchodzić, wtedy pojawił się radiowóz policji i straży miejskiej.
– Zgłosiliśmy policjantom, że zastaliśmy napadnięci przez młodych ludzi, którzy lżyli nas, obrażali wulgarnie i w zuchwały sposób ukradli nam baner, który następnie zniszczyli. Wszystko mamy udokumentowane i jutro wszelkie dowody przekażemy policji – powiedział Witold Domański, lider przemyskiego Komitetu Obrony Demokracji.
– Zostaliśmy powiadomieni o niedzielnym incydencie podczas demonstracji pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości – mówi sierż. sztab Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Nasi policjanci byli na miejscu. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będziemy znali po wysłuchaniu zeznań pokrzywdzonych. Wstępnie prowadzimy postępowanie w kierunku kradzieży transparentu, zakłócenia zgromadzenia oraz używania wulgaryzmów i obelżywych okrzyków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.to nie "bardzo młodzi mężczyźni" tylko tylko ojszczydresy z Rynku (frajerskie żydonowiny pisały, że to onr-owcy... śmiechu warte). na filmiku widać, jak pierwszy z prawej mondzioł popisuje się wyrobioną przy trzepaniu kapucyna rączką. geje, cwele i dziwki - je3@na złota przemyska młodzież - dres, melina i brak perspektyw. do 67 roczku daleko, bez wykształcenia pozostaje tournee po śmietnikach, ale do tego też trzeba mieć mózg, bo konkurencja ogromna!!! je3@ć dresiarzy!!!
Widzę, że Ukraińcy nienawidzą Żydów: "...żydonowiny pisały".Admin powinien zgłosić ten post do prokuratury.
Jak narodowy demonstracje prowadzili to bandyci i kibole a jak demonstruje przez utratę koryta lewaki to bohaterzy.
To są Ci nasi "patrioci ". Bydło i tyle. Ale czego się można spodziewać. Podkarpacie to zascianek świata. To tam pis ma poparcie jak Putin w Rosji. Wstyd
właśnie tez nie wiem jak na takie manifestacje można chodzić
PISoBOLSZEWIA zaczadziła im pozostałości mózgu.
Kod_ banda Cweli i nic więcej. Najwidoczniej nikt ich tu niechce .
Uchu, każdy cwel sądzi innych swoją PISoBOLSZEWICKĄ miarą.
Jakim prawem tzw kod nawołuje do obalenia legalnie wybranego rządu . Jak chcą zmieniać rząd niech głosują za 4 lata .
jaki kod przeciezx to frajerzy za pieniadze do domu
chuligański to jest napad tej garstki bezmózgowców i starych dziadów z kodu na demokrację Polski
@seba: nie chodzić i nie bić demonstrantów. No i zrzucić dresy, bo to wiocha tak się ubierać ;-)
Oho, czyżby odezwał się jakiś "nawrócony" ormowiec-czynownik nowej władzy?
Co KOD wie na temat demokracji. Gdyby żył w czasach kiedy Polonez 2000 służbowy woził żonę I sekretarza na zakupy, a jak milicjant o wzroście 160 cm pokazał legitymację a portki spadłyby mu z tyłka ze strachu, to o demonstracji mógłby sobie pomarzyć. Teraz ten naukowiec z kucykiem robi wszystko aby go kamera telewizyjna liznęła i robi wodę z mózgu jemu podobnym. Jakby się cofnął do lat 70-90 i próbował coś podobnego zorganizować, to jakby na dołku dostał 20 pasztetówek po piętach i nie mógł by dojść o własnych siłach do domu, to zrozumiałby co to jest demokracja.
Sam bym tych szKODników pogonił pałą.
Temu degeneratowi z kucykiem na siwym , starym łbie i kolcu w uchu skończy się laba . Od stycznia nareszcie prawowity polski rząd zrobi z takimi alimenciarzami jak on porządek . A jak wiadomo ,to coś nie pracuje , czyli nawet - co i tak jest mało prawdopodobne zapłaciło zaległe spore idące w tysiące alimenty , to zawsze można mu zarzucić ,ze posiada nie opodatkowanu dochód i nałożyć spore zaległe wraz z odsetkami podatek plus wpis do tzw, " czarnej księgi" elementów uchylających się od obowiązku alimentacyjnego i podatkowego . A jak wiadomo ,nawet słynny gangster Al Capone siedział za ' niepłacenie podatku " , a nie jak powszechnie wiadomo ,za gangsteryzm . Mimo ,że to 'rzemiosło " uprawiał na wielką skalę. Do odsiadki obowiązkowo w celi wraz z kochającym inaczej , niech doświadczy skutków swojej ideologii na własnej skórze , a raczej dupie.
żenada i wstyd-każdy może demonstrować
to nie "bardzo młodzi mężczyźni" tylko tylko ojszczydresy z Rynku (frajerskie żydonowiny pisały, że to onr-owcy... śmiechu warte). na filmiku widać, jak pierwszy z prawej mondzioł popisuje się wyrobioną przy trzepaniu kapucyna rączką. geje, cwele i dziwki - je3@na złota przemyska młodzież - dres, melina i brak perspektyw. do 67 roczku daleko, bez wykształcenia pozostaje tournee po śmietnikach, ale do tego też trzeba mieć mózg, bo konkurencja ogromna!!! je3@ć dresiarzy!!!
Widzę, że Ukraińcy nienawidzą Żydów: "...żydonowiny pisały".Admin powinien zgłosić ten post do prokuratury.