Reklama

Ciekawość kierowców wygrywa z przepisami

13/03/2016 16:17

W każdej miejscowości znajdują się tablice do wywieszania nekrologów. To stary zwyczaj, żeby rodzina nie musiała chodzić od domu do domu i informować o swoim nieszczęściu. W Lubaczowie jedna z takich tablic znajduje się na murze cmentarza komunalnego przy ulicy Kościuszki, przy pierwszej bramie, która prowadzi do cmentarnej kaplicy. Ta lokalizacja bywa powodem ryzykownych zachowań kierowców.

Cmentarna brama, o której mowa, znajduje się tuż za zakrętem.  Kiedy mieszkańcy chcą przeczytać umieszczone na murze nekrologi, doprowadzają do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Niektórzy[paywall] kierowcy zatrzymują samochody pomimo podwójnej linii ciągłej na jezdni. Inni mają wyćwiczoną  samochodową woltyżerkę do takiej perfekcji, że zwalniają przed ową tablicą, przechylają się przez fotel pasażera i prowadząc pojazd, starają się odczytać „kto dzisiaj”.

Miłośnicy statystyki w dziedzinie miejskiej demografii, doprowadzają w ten sposób do sytuacji, że jadący za nimi muszą gwałtownie wykonać manewr omijania, a przez to zmuszają do gwałtownego hamowania samochody jadące z naprzeciwka. 

Zdarza się również, że chcąc odczytać nekrolog podczas jazdy, kierowcy odbijają się od krawężnika i przemieszczają na drugi pas ruchu. O tego typu sytuacje zapytaliśmy zarządcę cmentarza w Lubaczowie Kazimierza Winczurę, poddając jednocześnie pomysł przeniesienia tablicy kilkanaście metrów dalej, w stronę bramy środkowej.

– Zauważyłem ten problem, ale nigdy jeszcze nikt nie zwrócił mi uwagi, dlatego nic z tym nie robiłem. Faktycznie jest tam niebezpiecznie – przyznaje.

Temat niefortunnej lokalizacji tablicy poruszaliśmy też kiedyś w rozmowie z wiceburmistrzem, ale dowiedzieliśmy się, że jest tam od zawsze i to już tradycja. – Zobaczę, jak tablica jest umocowana, przenieść ją to nie problem. Dalej jest kawałek prostej drogi, to i bezpieczniej – konkluduje K. Winczura. 


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    MK - niezalogowany 2016-03-18 15:25:04

    głupcy zostaną głupcami, 5 metrów wcześniej jest parking na którym można zostawić auto, przejść 46 kroków i wrócić do auta, tylko tak, chwila moment, przecież w Lubaczowie wygoda wygrywa nad rozsądkiem ;-))))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama