Reklama

Ciężka zima ekip z Lubaczowa i Wiązownicy

Ciężka przerwa zimowa czeka oba zespoły z naszego regionu. Oba najprawdopodobniej spędzą ją w strefie bezpośredniego (lub tuż przed) zagrożenia relegacją z tej klasy rozgrywkowej.

Beniaminek z Lubaczowa po wysokiej porażce u siebie z Sandecją Nowy Sącz nie dał rady się zrehabilitować w Kielcach, gdzie na stadionie przy ulicy Szczepaniaka uległ jak najbardziej zasłużenie rezerwom ekstraklasowej Korony. Gospodarze byli lepszym zespołem, a nie mogący znaleźć rytmu i wreszcie optymalnego personalnego zestawienia lubaczowianie mogli cieszyć się jedynie z honorowego trafienia, którego autorem był Mateusz Jezierski. Dla strzelającego jak na zawołanie w poprzednim, IV-ligowym sezonie, napastnika, był to dziewiczy gol dla Pogoni-Sokoła w III-ligowych realiach. To tylko pokazuje jak wielka różnica jest między IV ligą podkarpacką z III ligą. Czwarte zwycięstwo w sezonie odniósł KS Wiązownica. Rzutem na taśmę pokonał wyżej notowane Podlasie, zdobywając dwie bramki w końcówce spotkania. To sprawiło, że od lubaczowian dzieli wiązowniczan ledwie trzy punkty. Ale to wciąż mało, aby spać spokojnie. Ekipa Szymona Szydełki jest tak nieregularna, że konia z rzędem temu, kto odważy się zaryzykować stwierdzenie, iż w kolejnym pojedynku (w Krakowie z Wisłą II) będą w stanie pójść za ciosem.

 

Reklama

Korona II Kielce – Pogoń-Sokół Lubaczów 2:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Nojszewski 6. min, 2:0 Daniel Bąk 73. min (karny), 2:1 Jezierski 87. min.
  • Korona II: Zapytowski – Oziębło, Czepielik, Kośmicki, Ciszek – K. Turek, Kowalski (79. R. Turek), Toboła (58. Niedźwiedź), Chojecki (79. Zawierucha), Nojszewski (85. Żądło) – Bąk (79. Rogula).
  • Pogoń-Sokół: Siryk – Rębisz, Wyparło, Więckowski, Płonka – Bielenda (86. Popiela), Bystrek (77. Jezierski), Rosljakow (68. Rop), Rusjan (65. Żebrakowski), Majda – Dziadosz (77. Gawle).
  • Sędziował: Łukasz Mucha (Lublin). Żółte kartki: Kośmicki, Czepielik, Zapytowski oraz Bielenda i Majda. Widzów: 200.

 

KS Wiązownica – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Horżuj 7. min, 1:1 Jaroch 78. min, 2:1 Jopek 90.+2 min.
  • Wiązownica: Osobiński – Tonia, Baraniuk, Kordas, Maj – Jopek, Janiczak, Łazor, Michalik (66. Jaroch) – Kitliński, M. Wójcik (74. J. Wójcik).
  • Podlasie: Lipiec – Orzechowski, Horżuj, Opalski (85. Wnuk), Kamiński – Awdiejew, Kosieradzki (57. Pigiel), Cichocki, Lepiarz (69. Pokora) – Andrzejuk (85. Handzlik), Kozłowski.
  • Sędziował: Filip Studziński (Kraków). Żółte kartki: Tonia, Kordas, Jopek oraz Kamiński. Widzów: 200.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/11/2024 09:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama