W każdy pierwszy wtorek miesiąca na jarosławskim Rynku parkuje mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W marcu zarejestrowało się 50 osób, 34 oddało krew.
Kolejne terminy wizyt krwiobusa przypadają: 4 kwietnia, 9 maja, 6 czerwca, 4 lipca, 1 sierpnia, 5 września, 3 października, 7 listopada, 5 grudnia. Akcja jest wpisana w „Ulicę zdrowia” prowadzoną przez urząd miasta w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”. Krew mogą oddać osoby zdrowe i pełnoletnie, dlatego należy zgłosić się z dokumentem tożsamości. Litry oddanej comiesięcznie krwi to prosty, ale zarazem bardzo szlachetny przejaw dobroczynności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze