Reklama

Co się zmieni na granicy w czasie ŚDM?

21/07/2016 20:27

– Od poniedziałku osiemnastego lipca do końca miesiąca, na podkarpackich przejściach granicznych (Budomierz, Korczowa, Medyka i Krościenko) wprowadzone zostają rozwiązania organizacyjne ułatwiające przekraczanie granicy pielgrzymom jadącym na Światowe Dni Młodzieży – mówi mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

– Polegać to będzie na tym, że zostały wydzielone odrębne pasy ruchu na obu kierunkach dla podróżnych[paywall] udających się na Światowe Dni Młodzieży zarówno samochodami osobowymi, jak i autokarami, a na przejściu w Medyce wydzielono odrębne pasy ruchu również w ciągu ruchu pieszych. Na wszystkich przejściach granicznych uruchomiono także dodatkowe stanowiska odpraw kontrolerskich, uzgodniono też, że ukraińskie służby wprowadzą podobne rozwiązania organizacyjne po swojej stronie. Pasy ruchu dla pielgrzymów będą oznakowane przy wykorzystaniu podświetlanych tablic elektronicznych. W tym czasie do odprawy pielgrzymów zostaną wyznaczeni dodatkowi funkcjonariusze – kontrolerzy. Należy pamiętać, że środki transportu z pielgrzymami powinny być oznakowane symbolami Światowych Dni. W tym okresie Straż Graniczna skieruje na drogi dojazdowe do przejść granicznych mobilne patrole w celu umożliwienia bezkolizyjnego wjazdu na teren przejść granicznych. O czasie oczekiwania na odprawę graniczną można się dowiedzieć na stronie internetowej www.granica.gov.pl. – kończy mjr Pikor.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama