Wchodząca od nowego roku szkolnego reforma oświaty spowoduje wygaszanie gimnazjów. Zapytaliśmy, jaki pomysł mają władze na zagospodarowanie pozostających po nich budynków. Okazuje się, że w Lubaczowie takiego problemu nie będzie. W Przeworsku zostanie wykorzystany do celów edukacyjnych, a w Jarosławiu się zastanawiają.
– U nas gimnazja i szkoły podstawowe mieszczą się w tych samych budynkach. Reforma sprawi, że[paywall] wrócimy do tego, co było przed utworzeniem gimnazjów. Wszystkie pomieszczenia będą wykorzystane na potrzeby szkół podstawowych. Poprawimy salę gimnastyczną i baza szkolna będzie bez zarzutu – informuje Krzysztof Szpyt, burmistrz Lubaczowa.
– Mamy samodzielne gimnazjum mieszczące się w niedawno wybudowanej siedzibie połączonej z salą gimnastyczną. Jest to typowy obiekt przeznaczony na cele edukacyjne i taką rolę będzie pełnił, gdy gimnazjum przestanie funkcjonować. Konkretne decyzje dopiero zapadną – mówi burmistrz Przeworska Leszek Kisiel.
– Rozpoczęliśmy prace nad zarządzeniem burmistrza Jarosławia w sprawie powołania zespołu zadaniowego do spraw reorganizacji placówek oświatowych w Gminie Miejskiej Jarosław w związku z rządową reformą oświaty. Trwają uzgodnienia dotyczące wskazania do prac w wyżej wymienionym zespole przedstawicieli różnych środowisk: szkół, środowisk naukowych, Rady Miasta Jarosławia oraz Urzędu Miasta Jarosławia, których zadaniem będzie opracowanie koncepcji wprowadzenia koniecznych zmian w funkcjonowaniu placówek oświatowych w Jarosławiu. Zanim wypracowana przez zespół zadaniowy koncepcja wejdzie w życie, zostanie skonsultowana ze związkami zawodowymi oraz z Kuratorium Oświaty. Ostatecznie zmiany zatwierdzi uchwałą Rada Miasta Jarosławia w terminie do końca marca 2017 roku – wyjaśnia zastępca burmistrza Jarosławia Dariusz Tracz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze