– Czy przy okazji remontu drogi nie można od razu zamontować oświetlenia? – zastanawia się mieszkanka ulicy Kolejowej w Żurawicy. Zadaliśmy to pytanie w odpowiednich urzędach.
Oświetlenie na ul. Kolejowej jest, ale tylko na niektórych odcinkach. Długa ulica w większej części pozbawiona jest lamp[paywall]. – Skoro robią drogę, a widzę, że robią to porządnie, kładą nowy asfalt, budują chodnik, to przy takiej inwestycji, żeby nie postawić dwudziestu latarni to dziwne – mówi mieszkanka Żurawicy. Według jej informacji gmina Żurawica nie planuje takiej inwestycji.
Remont prowadzony jest w ramach Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). Łącznie w trzech gminach remont obejmuje on 8,5 km długości dróg, z czego 4,83 km w Żurawicy od skrzyżowania z drogą krajową do Żurawicy Rozrządowej. Oprócz nowej nawierzchni i chodnika, ul. Kolejowa zyska m.in. nowoczesny system drenażu francuskiego. Prace koordynuje Zarząd Dróg Powiatowych (ZDP) w Przemyślu.
– W ramach projektu, który realizujemy, koszt oświetlenia nie byłby kosztem kwalifikowanym, to znaczy nie otrzymalibyśmy na niego dofinansowania. Poza tym oświetlenie jest zadaniem własnym gminy – wyjaśnia dyrektor ZDP Janusz Hołyszko.
Kierownik referatu infrastruktury w Urzędzie Gminy Żurawica Teresa Władyka: – Mamy wykonane projekty na wykonanie oświetlenia na ulicy Kolejowej. Ponieważ jest to droga inwestycja, będziemy ją dzielić na fragmenty. Nie chcę zapewniać, ale prawdopodobnie przynajmniej jeden z odcinków zostanie wykonany w tym roku – zapowiada.
Oświetlenie ma być montowane niezależnie od prowadzonego remontu drogi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co to się teraz porobiło. Kiedyś mieszkańców wsi Żurawica lokalizowało się po numerach i nie było problemów.Teraz potworzyli ulice we wsi i się odnaleźć nie mogą bo za ciemno.
Krzysztof Wam zrobi nie przejmujcie się ludzie:)Przez cztery lata się uśmiechał a za plecami robił odwrotnie dla gminy nic nie zrobił :)A teraz nagle dobry wójt w tym roku robi wszytko haha :) Niech jeszcze sobie porobi parę miesięcy a my już nie długo zrobimy swoje i wywieziemy wójta :)Czas na zmiany na nowego kandydata
Komitet Utraconych Przywilejów się odezwał. Zaczyna się kampania.
Więcej zrobił niż wszyscy wójtowie razem wzięci ... co roku coś jest zrobione ..wywieź to ty możesz ziemie z ogrodu ..
Cały czas coś się dzieje .. wszystkiego nie zrobi w jednym roku ... Głosować na PANA KRZYSZTOFA !!!!
Co to się teraz porobiło. Kiedyś mieszkańców wsi Żurawica lokalizowało się po numerach i nie było problemów.Teraz potworzyli ulice we wsi i się odnaleźć nie mogą bo za ciemno.
Krzysztof Wam zrobi nie przejmujcie się ludzie:)Przez cztery lata się uśmiechał a za plecami robił odwrotnie dla gminy nic nie zrobił :)A teraz nagle dobry wójt w tym roku robi wszytko haha :) Niech jeszcze sobie porobi parę miesięcy a my już nie długo zrobimy swoje i wywieziemy wójta :)Czas na zmiany na nowego kandydata
Komitet Utraconych Przywilejów się odezwał. Zaczyna się kampania.