Lubaczowskie kino „Melodia” zyskało nowy sprzęt najwyższej jakości do wyświetlania filmów w technologii 4K. W niedzielne popołudnie, 25 września odbyło się oficjalne otwarcie Cyfrowego Kina „Melodia” w Lubaczowie.
– Macie państwo w Lubaczowie drugą Japonię – zapewniał zaproszonych gości Cezary Sławecki, prezes zarządu Suprema, przedstawiciel Sony Polska. – Nie ma obecnie na świecie bardziej nowoczesnego sprzętu. Taki sam znajdziecie państwo w kinach w Wiedniu czy Paryżu, a od dzisiaj[paywall] jest on również w Lubaczowie – dodał.
Zakup wysokiej klasy sprzętu możliwy był dzięki funduszom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas uroczystego otwarcia Cyfrowego Kina „Melodia” obecna była posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, która poparła starania dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie Andrzeja Kindrata. – Nie mogłam przejść obojętnie wobec tej małej społeczności, a szczególnie nie mogłam nie poprzeć starań tego człowieka, który od lat dba o wysoki poziom kultury w tym właśnie miejscu, więc kiedy poprosił mnie o poparcie w tej właśnie sprawie, pomyślałam: czemu nie? – skomentowała.Za wsparcie i pomoc posłanki dziękował zastępca burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki. Uroczystą wstęgę, oprócz posłanki Anny Schmidt-Rodziewicz, przecięli: zastępca burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki, ksiądz dziekan Andrzej Stopyra, pierwszy dyrektor kina „Melodia” Stanisław Potuczko oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie Andrzej Kindrat. Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli przekonać się o możliwościach nowego sprzętu, a następnie, przy poczęstunku przygotowanym przez Zespół Szkół w Oleszycach, podyskutować swobodniej o jego parametrach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.poproszę tytuł jakiejś solidniej pracy naukowej:"Kino 4k, dolby, ultra, cyfrowe - a rozwój lokalny miasteczka powiatowego na wschodnich kresach"- ktoś, coś ?!
poproszę tytuł jakiejś solidniej pracy naukowej:"Kino 4k, dolby, ultra, cyfrowe - a rozwój lokalny miasteczka powiatowego na wschodnich kresach"- ktoś, coś ?!