Reklama

Cyfrowe kino Melodia na światowym poziomie! Uroczyste otwarcie [ZDJĘCIA]

28/09/2016 12:27

Lubaczowskie kino „Melodia” zyskało nowy sprzęt najwyższej jakości do wyświetlania filmów w technologii 4K. W niedzielne popołudnie, 25 września odbyło się oficjalne otwarcie Cyfrowego Kina „Melodia” w Lubaczowie.

– Macie państwo w Lubaczowie drugą Japonię – zapewniał zaproszonych gości Cezary Sławecki, prezes zarządu Suprema, przedstawiciel Sony Polska. – Nie ma obecnie na świecie bardziej nowoczesnego sprzętu. Taki sam znajdziecie państwo w kinach w Wiedniu czy Paryżu, a od dzisiaj[paywall] jest on również w Lubaczowie – dodał.

Zakup wysokiej klasy sprzętu możliwy był dzięki funduszom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas uroczystego otwarcia Cyfrowego Kina „Melodia” obecna była posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, która poparła starania dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie Andrzeja Kindrata.  – Nie mogłam przejść obojętnie wobec tej małej społeczności, a szczególnie nie mogłam nie poprzeć starań tego człowieka, który od lat dba o wysoki poziom kultury w tym właśnie miejscu, więc kiedy poprosił mnie o poparcie w tej właśnie sprawie, pomyślałam: czemu nie? – skomentowała. 

Za wsparcie i pomoc posłanki dziękował zastępca burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki. Uroczystą wstęgę, oprócz posłanki Anny Schmidt-Rodziewicz, przecięli: zastępca burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki, ksiądz dziekan Andrzej Stopyra, pierwszy dyrektor kina „Melodia” Stanisław Potuczko oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie Andrzej Kindrat. Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli przekonać się o możliwościach nowego sprzętu, a następnie, przy poczęstunku przygotowanym przez Zespół Szkół w Oleszycach, podyskutować swobodniej o jego parametrach.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gierek - niezalogowany 2016-09-28 19:33:28

    poproszę tytuł jakiejś solidniej pracy naukowej:"Kino 4k, dolby, ultra, cyfrowe - a rozwój lokalny miasteczka powiatowego na wschodnich kresach"- ktoś, coś ?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama