Centrum Koncertowo-Wystawiennicze w dawnej cerkiew na Krupcu w Narolu było miejscem 7. Festiwalu „NarolArte” im. Pana, Wójta i Plebana. Imprezy o ugruntowanej już renomie w naszym kraju, będącej jedną z najciekawszych niezależnych imprez muzycznych w Polsce. Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych tego niezwykle udanego przedsięwzięcia.
Przez cztery dni, od 25 do 28 sierpnia br., na scenie zaprezentowało się wielu wybitnych artystów różnych dziedzin. W tym roku byli to wykonawcy zajmujący się muzyką tradycyjną, klasyczną, jazzową i rozrywkową. Publiczność porwał recital fortepianowy jednego z najwybitniejszych polskich pianistów Jacka Olejniczaka[paywall]. Nie inaczej było podczas występów Grupy Studnia O z widowiskiem narracyjnym na podstawie ballad Adama Mickiewicza Kurhanek Maryli, młodych muzyków jazzowych Miry Opalińskiej (fortepian) i Douglasa Whatesa (kontrabas) w autorskich nastrojowych interpretacjach muzyki filmowej czy wyjątkowym muzycznym spektaklu, przedstawiającym piosenki Witolda Lutosławskiego w nowym wykonaniu. Wokal Doroty Miśkiewicz w połączeniu z akompaniamentem zespołu Kwadrofonik w składzie: Emilia Sitarz (fortepian), Bartłomiej Wąsik (fortepian), Magdalena Kordylasińska (instrumenty perkusyjne), Miłosz Pękala (perkusja) oraz Jagoda Chalcińska (JAGO VJ, oprawa video) zabrzmiały niepowtarzalnie.
Organizatorem festiwalu była spółka „Narol Enterprise”, a całą koncepcję stworzyła Fundacja Pro Academia Narolense. Dyrektorem festiwalu był Bogusław Kłosiewicz, zaś konsultacjami programowymi służył prof. Władysław Kłosiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze