Święto Gminy Rokietnica rozpisane było w tym roku na 4 dni. Pierwsze dwa upłynęły pod znakiem piłkarskich zmagań w kilku kategoriach wiekowych. Kolejne dwa stanowiła familijna fiesta z zabawami dla dzieci, występami zespołów ludowych, loterią fantową, a wszystko zwieńczone zostało koncertami gwiazd disco polo: Bobiego i Veegas.
Dni Rokietnicy rozpoczęły się nietypowo, bo już w czwartek, 8 bm., od meczu żaków o Puchar Prezesa LKS Pogórze Rokietnica. Młodzi piłkarze lokalnego klubu zmierzyli się ze Szkołą Sportową Lwów. Następnego dnia do piłkarskiej, polsko-ukraińskiej rywalizacji stanęli trampkarze i seniorzy. Ci pierwsi rozegrali mecz o Puchar Prezesa ze szkołą sportową ze Lwowa, seniorzy powalczyli zaś o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy z zespołem Jumpii Lwów.
Sobota, 8 lipca, była pierwszym dniem typowo rozrywkowym. Zadbano przede wszystkim o[paywall] dzieci, które mogły korzystać z dmuchańców, brać udział w rozlicznych grach i zabawach, pojeździć na kucach, a nawet potańczyć na specjalnie dla nich przygotowanej dyskotece. W sobotę na dyskotece bawili się zresztą także dorośli, a impreza skończyła się grubo po północy.
Głównym dniem święta gminy była niedziela. 9 lipca mieszkańcy mogli bawić się od wczesnego popołudnia. Na scenie ustawionej na płycie boiska LKS występowały dzieci, grupa taneczna Bystrolinki, zespoły Rokiecianka oraz Em Art. Niecodzienny punkt programu stanowił występ orkiestry dętej, któremu towarzyszył pokaz marżonetek. W międzyczasie można było podziwiać osiągnięcia lokalnych stowarzyszeń oraz wziąć udział w loterii fantowej, która rozpaliła widzów, bo nagrody były naprawdę cenne.
Po g. 19 scenę opanowały gwiazdy muzyki disco polo. Jako pierwszy wystąpił Bobi, autor takich hitów jak Chłopak na niepogodę, Pożądaj, całuj czy mającego 10 milionów odsłon na Youtubie przeboju Heja hej. Bobi zawładnął publicznością nie tylko dzięki swym popisom wokalnym, ale także za sprawą rozdawanych płyt czy rzucanych w kierunku widowni kwiatów. Oczywiście na zakończenie artysta chętnie rozdawał autografy, a kolejka pragnących zrobić sobie „selfie” z gwiazdą nie malała długo po skończonym występie.
Po przerwie, w czasie której wystąpił jarosławski teatr ognia Arche, na scenie w Rokietnicy pojawiła się gwiazda wieczoru – zamojski zespół Veegas. Grupa znana z bogatej oprawy koncertów oraz wyjątkowego w nurcie disco gitarowego instrumentarium zagrała swoje największe przeboje . Licznie zgromadzona publiczność na każdy kolejny hit reagowała entuzjastycznie, a muzycy niesieni falą pozytywnych emocji dali naprawdę energetyczny koncert. Po jego zakończeniu rozochocona widownia bawiła się jeszcze długo na zabawie tanecznej, do której przygrywał zespół Focus Live.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że niemal całą czterodniową imprezę, przygotowały panie ze Stowarzyszenia na rzecz Mieszkańców i Rozwoju Wsi Rokietnica. Dziewczyny, wśród których znalazły się reprezentantki chyba wszystkich pokoleń wiejskiej społeczności, przez 4 dni uwijały się jak w ukropie, by wszystko wypadło jak należy. Same podkreślają, że to i tak wierzchołek góry lodowej, bo przygotowania do święta gminy trwały pół roku. Pytane, czy przyszłoroczne dni Rokietnicy także otoczą opieką, unikały jednoznacznych deklaracji. Pewne jest jednak to, że poprzeczkę zawiesiły w tym roku bardzo wysoko, a mieszkańcy Rokietnicy w przyszłości będą oczekiwać równie udanej imprezy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze