Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w konkursie pod nazwą „Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka. Dotacje bezpośrednie projektu Rozwój Małych i Średnich Przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020”.
Wśród nich znalazły się pozytywnie zaopiniowane projekty czterech przemyskich i działających w okolicy miasta firm. A to oznacza, że wszystkie otrzymają unijne dofinansowanie[paywall]. Oto firmy (i nazwy projektów), które zostały pozytywnie ocenione: Odlewnia „Kawmet” Marka Kawińskiego z Orłów („Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania wysokosprawnych wkładów kominkowych z żeliwa szarego z grafitem wermikularnym o osnowie ferrytycznej”; całkowity koszt projektu: 12 mln 25 tys. 710 zł, dofinansowanie: 5 mln 377 tys. 350 zł), Lis Poland sp. z o.o. z Żurawicy („Wdrożenie innowacyjnych produktów i usług: modernistyczne oprawy LED o skomplikowanych kształtach i wyrafinowanej kolorystyce oraz nanoszenia powłok metodą sputteringu”; całkowity koszt projektu: 2 mln 564 tys. 770 zł, dofinansowanie: 1 mln 405 tys. 690 zł), Przedsiębiorstwo Produkcji Maszyn i Urządzeń „Plasmet” sp. z o.o. z Przemyśla („Dywersyfikacja działalności PPMiU Plasmet sp. z o.o. poprzez wdrożenie innowacyjnych w skali europejskiej narzędzi do przeróbki plastycznej w oparciu o własną technologię”; całkowity koszt projektu: 13 mln 505 tys. 400 zł, dofinansowanie: 5 mln 500 tys. zł) oraz REM II sp. z o.o. („Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych szansą na wzrost konkurencyjności i innowacyjności REM II sp. z o.o.”; całkowity koszt projektu: 12 mln 274 tys. 627 zł; dofinansowanie: 5 mln 987 tys. 623 zł).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mam rozumieć że w Przemyślu istnieją jeszcze firmy , ciekawe , jakie ? Myślę że szmateksy , kebaby , pizzerie , myjnie samochodowe. No może jeszcze Inglot.
NAJWIĘKSZĄ FIRMĄ W PEREMYŚLU JEST CO.....? TAK TAK, TO URZĄD MIEJSKI I PODLEGŁE MU SPÓŁKI NAJWIĘKSZY PRACODAWCA W TEJ WSI. W CHWILI OBECNEJ TEN CAŁY ELEKTORAT ZNOWU BĘDZIE GŁOSOWAŁ NA PISIORÓW ABY STOŁKÓW NIE STRACIĆ.
Czy to ta firma udostępniła swe bilbordy za free obecnemu prezydentowi przed wyborami do samorządu ? Jeśli tak to rozumiem czemu została wybrana i figuruje na fotce.
Konkurencyjna i innowacyjna hmm?? konkurencyjnosc -tania sila robocza i do tego pracownicy preferowani z grupa inwalidzka. innowacyjnosc - montowanie i skladanie chinskich elementow a takze innowacyjnosc i pomyslowosc w pozyskiwaniu dofinansowania krajowego i unijnego. Z calym szacunkiem dla tych zakladow pracy bo jednak daja one utrzymanie wielu rodzinom w regionie. Jestem tylko ciekaw czy z pozyskaniem tych srodkow wiaze die rowniez powstanie nowych miejsc pracy czy tylko odremontowanie i poprawienie infrastruktury tych ze zakladow pracy. Zmarnowac pieniadze podatnkika nie jest sztuka. De facto srodki unijne tez pochodza z naszych kieszeni .
Polna, Plasmet, Fibris, troszku poszukać
Z góry ustawione ,a pracownicy je....ą za 1350 wstyd !!!
Mam rozumieć że w Przemyślu istnieją jeszcze firmy , ciekawe , jakie ? Myślę że szmateksy , kebaby , pizzerie , myjnie samochodowe. No może jeszcze Inglot.
NAJWIĘKSZĄ FIRMĄ W PEREMYŚLU JEST CO.....? TAK TAK, TO URZĄD MIEJSKI I PODLEGŁE MU SPÓŁKI NAJWIĘKSZY PRACODAWCA W TEJ WSI. W CHWILI OBECNEJ TEN CAŁY ELEKTORAT ZNOWU BĘDZIE GŁOSOWAŁ NA PISIORÓW ABY STOŁKÓW NIE STRACIĆ.
Czy to ta firma udostępniła swe bilbordy za free obecnemu prezydentowi przed wyborami do samorządu ? Jeśli tak to rozumiem czemu została wybrana i figuruje na fotce.