Reklama

Czy na placu Niepodległości powstanie lodowisko?

Teren nie jest równy. Brakuje przyłącza energetycznego, sanitariatów i szatni. Mimo to członkowie Komisji Sportu Rady Miejskiej w Przemyślu przegłosowali wniosek o przygotowanie koncepcji usytuowania lodowiska mobilnego na placu Niepodległości.

Dziewięcioro radnych było „za”, jeden wstrzymał się od głosu, dwoje było nieobecnych. Członkowie komisji zawnioskowali o przedstawienie koncepcji usytuowania lodowiska na pl. Niepodległości, po wcześniejszym[paywall] uzgodnieniu warunków technicznych z firmą lub firmami oferującymi wynajem lodowisk mobilnych, prosząc jednocześnie o uzgodnienie z jedną z nich możliwości przyłączenia prądu na pl. Niepodległości oraz o przedstawienie kosztów i wynajmu zadaszenia nad omawiane lodowisko.

Ile? Pół miliona!

To byłby bardzo dobry pomysł, gdyby nie fakt, że teren tuż obok pomnika Jana Pawła II nie za bardzo nadaje się do ustawienia lodowiska mobilnego. Pomysł dobry, bo ślizgawka w samym sercu miasta byłaby znakomitą atrakcją. Tyle że brakuje tam przede wszystkim infrastruktury, która byłaby na wyciągnięcie ręki. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych, więc lodowisko dałoby się tu ulokować. Pytanie: jakim kosztem?

Z tym zwróciliśmy się do rzecznika prasowego przemyskiego magistratu Witolda Wołczyka.

– Pomysł lokalizacji lodowiska mobilnego w centrum miasta z powodzeniem jest wykorzystywany w wielu miejscach w Polsce. Mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości jazdy na łyżwach i zabawy w takich miejscach. Służy to także lokalnym przedsiębiorcom i „ożywia” centrum. Na razie jednak wniosek komisji sportu jest tylko koncepcją. Oceniamy możliwości techniczne i finansowe. Z pewnością koszty utrzymania obiektu w tym miejscu będą większe niż przy ulicy Sanockiej, choćby ze względu na konieczność wykonania nowego przyłącza energetycznego, koszty sanitariatów i kontenerów na szatnie i zaplecze socjalne, być może także zadaszenia lodowiska. Pochyłość terenu nie jest problemem. Przesłana już komisji wstępna kalkulacja wszystkich kosztów wynajęcia i utrzymania lodowiska zamyka się w kwocie ok. 500 tys. zł. Prezydent miasta analizuje ten pomysł i po konsultacjach podejmie decyzję, czy mobilne lodowisko stanie w nowym miejscu, czy pozostanie przy ulicy Sanockiej – powiedział W. Wołczyk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-05-14 19:14:52

    Brawo.Jakość powietrza w tym miejscu najgorsza.Niech dzieciaczki wdychają to pełna piersią,wszystkie pyłki do nich należą.Przecież to nie są płuca naszych radnych ale tylko ich mózg mógł coś takiego kuriozalnego wyprodukować.Aż strach się bać jakie to jeszcze pomysły maja nasi radni od sportu i wypoczynku.Biedacy,tak się natrudzili,że od myślenia głowa ich rozbolała.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2019-05-14 23:38:11

    Tych debili tylko do miotły zagonić niech sprzątają a nie głupoty wymyślają 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kornel - niezalogowany 2019-05-15 08:22:28

    GENIUSZE, prawdziwi GENIUSZE!!! Wydaje mi się, że świadczy ten pomysł o jakimś schorzeniu....... ZDROWIA!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama