Reklama

Czy nie można było przesunąć prac?

Dzięki zaangażowaniu i wielu interwencjom, m.in. radnego Daniela Dryniaka, przy ulicy Konopnickiej w Przemyślu budowany jest parking dla mieszkańców okolicznych bloków i kamienic. – To wspaniała wiadomość, ale inwestycja wiąże się z określonymi uciążliwościami. Nie rozumiemy, po co wykonawca wjechał na plac budowy w momencie, kiedy było wiadomo, że niebawem rozpoczną się największe w tym roku opady deszczu – zastanawiają się mieszkańcy tej ulicy.

Miejsc do parkowania przy ulicy Konopnickiej nie ma za wiele. Jeden niewielki plac pod blokiem numer 3 zapewnia ich kilkanaście, właściciele pozostałych samochodów parkowali je po drugiej stronie ulicy, tuż pod ogrodzeniem terenu należącego do spółki „Apkon” (dawna „Pomona”). Kiedyś był tam chodnik, obecnie pozostało po nim kilka płyt. Teren nierówny, z dziurami i niezabezpieczonymi studzienkami. Jednak mieściło się tam ponad 20 aut. Dzięki staraniom m.in. radnego D. Dryniaka udało się władzom miasta wygospodarować trochę pieniędzy na wybudowanie w tym miejscu parkingu z prawdziwego zdarzenia[paywall].

Mieszkańcy, właściciele aut, są bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania, ale... W momencie rozpoczęcia prac remontowo-budowlanych wspomniane ok. 20 samochodów trzeba było gdzieś ulokować. W okolicy nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można byłoby bezpiecznie pozostawić pojazd na noc. Na początku bieżącego miesiąca pojawiła się informacja, że prace rozpoczną się 3 października br. i samochody muszą stamtąd zniknąć. Sęk w tym, że dzień później miały się rozpocząć intensywne opady deszczumające potrwać kilka dni. Ostrzeżenia o tym zagrożeniu były podawane przez IMGiW już w ostatnich dniach września br.


fot.Mariusz Godos
Padający deszcz stworzył w wykopanych fragmentach istne bajoro.

Reklama

Wszędzie bębnili o opadach

– Radujemy się, że będziemy mogli wreszcie w normalnych warunkach zaparkować swoje auto, ale nie rozumiemy, po co było rozpoczynać prace w poniedziałek, kiedy od wtorku miało intensywnie padać. Przyjechała firma, rozkopała cały teren. Nazajutrz zaczęło lać jak z cebra. Z oczywistych przyczyn nie kontynuowano prac, ciężki sprzęt stał przez prawie trzy dni. Tyle że my gdzieś ze swoimi samochodami musieliśmy się podziać – tłumaczą mieszkańcy ulicy Konopnickiej. – Czy nie można było przesunąć prac o te trzy dni, pozostawić teren bez rozkopywania, tym bardziej że wszędzie bębnili o tym, że będzie padać? Wystarczyło pooglądać prognozy pogody i trochę pomyśleć. To nie boli –  uważają.

Zaczyna dzień od map pogody

Zapytaliśmy dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacka Cieleckiego, który spośród trzech kandydatów na wykonawcę prac wybrał jedną z przemyskich firm, czy śledzi prognozy pogody. – Niemal każdy dzień zaczynam od śledzenia map pogodowych. Czasami się sprawdzają, czasami nie. Plac budowy został firmie przekazany i to oni zdecydowali, kiedy wejdą z robotą. Mogliśmy im zasugerować, że mają być intensywne opady deszczu, ale wówczas usłyszelibyśmy zapewne odpowiedź, że nie wywiążą się z terminów oddania parkingu do użytku – tłumaczy J. Cielecki. – Pewnie była możliwość niewielkich korekt w podpisanej umowie, ale do tego nie doszło. Koniec prac zaplanowany jest na 20 października i firma ma się w nim zmieścić – podsumował dyrektor przemyskiego ZDM.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Maria - niezalogowany 2016-10-08 13:31:13

    Jesteście wszyscy durnymi polaczkami, robią Wam upragniony parking a Wy narzekacie, że trochę błota się naniesie... No żenada, wstyd! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    OORREELL - niezalogowany 2016-10-08 19:46:08

     Ludzie  ne było deszczu źle teraz  deszcz kłopot niech robią póki jest czas chodzi o pieniądze z dotacji do końca roku;  obserwator Jawor ik Polski

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2016-10-08 21:48:34

    Spokojnie to wyborcy PISoBOLSZEWI :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama