Działająca pod skrzydłami jarosławskiej uczelni Rada Biznesu ma łączyć naukę z praktyką, przedsiębiorców z teoretykami i razem rozwijać różne formy biznesu w regionie. Liczy 18 członków powołanych na początku grudnia. Przewodniczącym zarządu jest dr Andrzej Olak reprezentujący stronę naukową. Jego zastępcą Bogdan Rygiel z PPHU BIT jako reprezentant przedsiębiorców.
Sekretarzem nowo powstałego zarządu Rady Biznesu została dr inż. Lucyna Szczygieł. Dwoje brakujących do pięcioosobowego składu zarządu zostanie wyłonionych wśród[paywall] przedsiębiorców, którzy zechcą wejść w skład rady.
O ważnym znaczeniu współpracy na linii biznes i środowisko naukowe oraz upraktycznianiu kształcenia i dostosowaniu toku studiów do praktyk, staży i warsztatów mówił Krzysztof Rejman, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Tym celom ma m.in. służyć Rada Biznesu. Jej zadaniem jest jak najlepsze dostosowanie sfery naukowej i edukacyjnej do potrzeb firm i rynku pracy.
Rada Biznesu składa się z przedstawicieli przedsiębiorców i instytucji finansowych, organów administracji państwowej, jednostek samorządu terytorialnego oraz pracowników PWSTE w Jarosławiu, przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych i organizacji pozarządowych. Jeśli spełni pokładane w niej nadzieje, mieszkańcy powinni odczuć jej działanie w formie rozwoju gospodarczego w regionie, a co za tym idzie, powinny się pojawić miejsca pracy. Jeśli zostanie tworem „papierowym”, to będzie kolejną jednostką działającą jedynie dla zadowolenia i promocji jej członków. By pokazać, że faktycznie potrafi wpłynąć na rozwój biznesu, nowo powołana rada ma cztery lata. Tyle trwa jej kadencja. Do tej pory jest więcej różnego rodzaju ciał doradczych niż efektów. Możliwe, że w tym przypadku będzie inaczej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A co robi ten nieudacznik Chrzan.
Chrzani !!!! wszystko w powiecie.