Reklama

Czy zmienią przebieg obwodnicy? [wideo]

31/03/2015 19:42

Gorące emocje na sesji rady miejskiej wywołał temat przebiegu obwodnicy Lubaczowa. – Nie pchajmy ludziom tego, czego nie chcą. Mieszkańcy mają prawo decydować o tym, co trzeba zrobić, żeby było dla nich dobre i wygodne – apelował radny Józef Kołodziej.

– W 1998 roku ówczesny burmistrz powiedział krótko: tam nigdy drogi powiatowej, wojewódzkiej ani krajowej nie będzie, bo nikt nie wyłoży wielu milionów na budowę tak długiego mostu w tak trudnym terenie. Mieszkańcy kupili działki, wybudowali domy i teraz się słyszy, że będzie tam obwodnica, która nie ma nic wspólnego z obwodnicą. Jest to droga przez środek osiedla – przedstawił sytuację osiedla Mazury radny Ryszard Hulak. Dlatego zawnioskował, aby umożliwić zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które pozwoli na wskazanie innego jej przebiegu.
Jego głos poparł wiceprzewodniczący rady Zenon Swatek, zaznaczając, że ludzie budowali domy w miejscu cichym i spokojnym, a teraz funduje im się ruchliwą drogę.


fot.Paweł Bugira
– To nie jest obwodnica, to jest droga przez środek osiedla – mówił Ryszard Hulak.


fot.Paweł Bugira
Wypowiedzi Józefa Kołodzieja były pełne ekspresji. – Trzeba odciąć miasto od tej ciasnoty, która jest. Nie mówmy, że się nie da – mówił.

– Panie burmistrzu, ponad 40 lat temu były różne warianty, ale to wszystko były plany – odpowiedział J. Kołodziej. – Lubaczów potrzebuje drugiego mostu na rzece Wiszni i dobrej drogi. Nie pchajmy ludziom tego, czego nie chcą. Mieszkańcy mają prawo decydować o tym, co trzeba zrobić, żeby było dla nich dobre i wygodne. Trzeba zrobić dla miasta drogę z prawdziwego zdarzenia i drugi most. Odciąć miasto od tej ciasnoty, która jest. Nie mówmy, że się nie da. Trzeba o to walczyć – grzmiał J. Kołodziej.
Ostatecznie stosunkiem głosów 9 za, wobec 1 przeciw i 3 wstrzymujących radni zaakceptowali możliwość zmian w studium zagospodarowania. Nie przesądza to jednak, czy trasa zostanie zmieniona.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Paweł - niezalogowany 2015-04-02 21:14:08

    Kupując działkę wiedzieli że w planie zagospodarowania przestrzennego jest przewidziana droga  to o co chodzi? ? Chcieli  budowali  to mają 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama