Reklama

Czystki w spółkach miejskich. Lecą głowy prezesów i dyrektorów

08/07/2015 09:51

Z funkcją prezesa miejskiej spółki pożegnali się Krzysztof Sopel (PGKiM), Jan Pels (PWiK) i Zenon Wajda (JTBS). Teresa Piątek, dyrektor MOK, otrzymała wypowiedzenie, a MOSiR wzbogacił się o nowego wiceszefa. Burmistrz Jarosławia zapowiada, że jeśli uzna, że kolejne zmiany są potrzebne, to do nich dojdzie.

Spodziewano się przetasowań. Sama zmiana burmistrza była wystarczającym powodem, by piastujący wysokie stanowiska w spółkach i  instytucjach poległych miastu poczuli się zagrożeni. Zmiany w radach nadzorczych, które nastąpiły początkiem marca, zapoczątkowały proces wymiany. Koniec przyszedł teraz.

Długoletni prezesi odsunięci[paywall]

Cała trójka zwolnionych prezesowała od lat, a spółki radziły sobie nieźle. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zmodernizowało m.in. ujęcie wody i oczyszczalnię ścieków. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej było nagradzane na szczeblu wojewódzkim, a Jarosławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało do użytku kilkadziesiąt mieszkań. – Do końca czerwca były oceniane bilanse i sprawozdania za ubiegły rok, dotyczące podległych jednostek. Burmistrz wprawdzie udzielił absolutorium na podstawie sprawozdań z działalności spółek, ale wyniki finansowe uznał za niezadowalające[paywall]. Waldemar Paluch stawia na rozwój miasta i inwestycje, a spółki mają odegrać znaczącą rolę w planach burmistrza, stąd zmiany – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia. 

W przypadku PGKiM burmistrz przewiduje dużą rolę spółki w budowie cmentarza. W PWiK planowane są inwestycje związane z kanalizacją, a JTBS stoi przed budową wielorodzinnego budynku.  Nowi prezesi powinni te zadania realizować skuteczniej. – Wszystkie instytucje podległe muszą funkcjonować lepiej, działać w ukierunkowaniu na pozyskiwanie środków unijnych i jeśli będą w związku z tym potrzebne zmiany na stanowiskach kierowniczych, to takowe nastąpią – uważa burmistrz.

Nowi prezesi

Budownictwem społecznym w Jarosławiu kieruje już Kazimierz Piotrowicz. Z Jarosławiem jest związany od niemal 15 lat. Jest byłym wojskowym. Był dowódcą stacjonującego w mieście 14. dywizjonu artylerii samobieżnej. Prezesem PWiK został Andrzej Wysocki. Wcześniej był zastępcą dyrektora ds. technicznych w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Przed objęciem tej funkcji kierował spółką komunalną w sąsiedniej gminie. PGKiM rządzi Franciszek Gołąb. Był sekretarzem w jarosławskim ratuszu za burmistrza Janusza Dąbrowskiego. W Miejskim Zakładzie Komunikacji prezesa nie zmieniono.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jh - niezalogowany 2015-07-08 13:06:25

    a co nadburmistrz na tobyły zastępca komendanta strażyogłosił,że zostaje powołanyna komendanta a obecni jadą do Radymna

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kiu - niezalogowany 2015-07-08 13:07:42

    o wielbłąd i rydwanw odstawce

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kik - niezalogowany 2015-07-08 13:13:27

    a co to za etat jeden z pracowników ratuszastoi w podcieniach muzeum od 7.40 do 14.40i informuje o referendumto jakieś jajaza co mu płacą

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama