Najnowsza inicjatywa grupy Przeworscy Patrioci to internetowa akcja poświęcona lokalnemu bohaterowi – majorowi Eugeniuszowi Kądziołce. Przedsięwzięcie ma pokazać, że młodzi ludzie pamiętają o żołnierzu Polskich Powstańczych Sił Zbrojnych.
Przewodniczący grupy Przeworskich Patriotów Michał Horbaczek zorganizował akcję w ramach „Miesiąca Żołnierzy Wyklętych w Przeworsku”. Przedsięwzięcie ma przypomnieć mieszkańcom, że również z Przeworskiem wiążą się losy wielu żołnierzy wyklętych. Jednym z nich jest major Eugeniusz Kądziołka.– Udział w akcji nie kosztuje wiele wysiłku, a możemy pokazać, że nie zapominamy o wielkich bohaterach – namawia do aktywności.
– Akcja polegać będzie na przygotowaniu białej kartki A4, wydrukowaniu lub napisaniu na niej zdania „Dziękuję za walkę Majorze” oraz wykonaniu zdjęcia, które wszyscy chętni wyślą na moje konto na portalu społecznościowym. 1 marca nasza delegacja uda się do majora i pokażemy mu całość. Im więcej ludzi w różnym wieku podejmie wyzwanie, tym lepiej. Całe przedsięwzięcie ma być podziękowaniem naszemu bohaterowi za walkę i oddanie – mówi M. Hrobaczek. Major Eugeniusz Kądziołka to mieszkaniec Przeworska, łącznik Polskich Powstańczych Sił Zbrojnych, które założył jego wujek. Działał pod pseudonimem „Kem”. Niestety przez kolaborację współpracowników został schwytany i osadzony w więzieniu. – Nie chciał wspominać lat komunistycznych i tortur, które przeżył, gdy grupa Przeworskich Patriotów była u niego z wizytą. Powiedział jedynie, że to ciężkie czasy i drakońskie tortury, których nigdy nie zapomni – podsumował Michał Hrobaczek.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze