Reklama

Dar krwi darem życia. XVIII Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

15/09/2019 10:57

Rocznie w Polsce dokonuje się prawie półtora miliona donacji krwi. Na Podkarpaciu krew oddaje około 30 tysięcy mieszkańców. W pierwszą sobotę września na Kalwarii Pacławskiej Honorowi Dawcy Krwi dziękowali w eucharystii za możliwość dzielenia się nią z potrzebującymi.

Od 18 lat kluby Honorowych Dawców Krwi PCK przyjeżdżają do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, aby wspólnie pomodlić się i podziękować za[PREMIUM] to, że mogą bezinteresownie pomagać osobom, które krwi potrzebują. W tym roku wypada 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Z tej okazji okolicznościowe medale otrzymali: arcybiskup Adam Szal, który był obecny podczas 17 pielgrzymek krwiodawców i celebrował przez te lata msze św., ks. Paweł Kaszuba – kapelan oraz współzałożyciel Grupy Ratownictwa PCK Przemyśl oraz o. Krzysztof Hura, gwardian klasztoru franciszkanów i proboszcz parafii.

W uroczystej mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki wzięły udział poczty sztandarowe reprezentujące służby mundurowe oraz poszczególne kluby HDK PCK z regionu rzeszowskiego. Po tradycyjnej mszy wszyscy uczestnicy udali się na dróżki, gdzie została odprawiona droga krzyżowa. Ostatnim punktem programu był wspólny posiłek i integracja nad Wiarem w Nowosiółkach Dydyńskich.

W spotkaniu krwiodawców uczestniczyły zorganizowane grupy z całego województwa, ale także grupy m.in. z Biłgoraja. Jak podaje biuro PCK w Przemyślu, w pielgrzymce wzięło udział około półtora tysiąca krwiodawców z klubów HDK oraz osób niezrzeszonych.


fot.Artur Wilgucki
Arcybiskup Adam Szal otrzymał podczas mszy św. Medal 100-lecia PCK.


MiW
MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama