Rocznie w Polsce dokonuje się prawie półtora miliona donacji krwi. Na Podkarpaciu krew oddaje około 30 tysięcy mieszkańców. W pierwszą sobotę września na Kalwarii Pacławskiej Honorowi Dawcy Krwi dziękowali w eucharystii za możliwość dzielenia się nią z potrzebującymi.
Od 18 lat kluby Honorowych Dawców Krwi PCK przyjeżdżają do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, aby wspólnie pomodlić się i podziękować za[PREMIUM] to, że mogą bezinteresownie pomagać osobom, które krwi potrzebują. W tym roku wypada 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża.
Z tej okazji okolicznościowe medale otrzymali: arcybiskup Adam Szal, który był obecny podczas 17 pielgrzymek krwiodawców i celebrował przez te lata msze św., ks. Paweł Kaszuba – kapelan oraz współzałożyciel Grupy Ratownictwa PCK Przemyśl oraz o. Krzysztof Hura, gwardian klasztoru franciszkanów i proboszcz parafii.
W uroczystej mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki wzięły udział poczty sztandarowe reprezentujące służby mundurowe oraz poszczególne kluby HDK PCK z regionu rzeszowskiego. Po tradycyjnej mszy wszyscy uczestnicy udali się na dróżki, gdzie została odprawiona droga krzyżowa. Ostatnim punktem programu był wspólny posiłek i integracja nad Wiarem w Nowosiółkach Dydyńskich.
W spotkaniu krwiodawców uczestniczyły zorganizowane grupy z całego województwa, ale także grupy m.in. z Biłgoraja. Jak podaje biuro PCK w Przemyślu, w pielgrzymce wzięło udział około półtora tysiąca krwiodawców z klubów HDK oraz osób niezrzeszonych.

fot.Artur Wilgucki
Arcybiskup Adam Szal otrzymał podczas mszy św. Medal 100-lecia PCK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze