Założeniem debaty zorganizowanej przez komendanta powiatowego policji w Jarosławiu i dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych było pokazanie młodym ludziom zagrożeń związanych z narkotykami, dopalaczami i używkami. Zainteresowanie uczestniczących w niej uczniów, którzy wypełnili w ostatni piątek aulę komendy, świadczy o tym, że cel został osiągnięty.
Spotkanie „Nie taki diabeł straszny – porozmawiajmy z młodzieżą o uzależnieniach” pokazało, że młodzież potrzebuje bezpośrednio podanych wiadomości o skutkach używania środków psychoaktywnych oraz informacji, gdzie szukać pomocy. Najlepiej, gdy dostają je od ludzi, których znają, a szczególnie od kolegów lub osób w tym samym wieku. Pokazała to część artystyczna rozpoczynająca debatę. Młodzież z gimnazjum w Radymnie[paywall] ekspresyjnie przedstawiła rozterki związane z nałogami. Zaznaczając, że wchodząc w świat narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy tytoniu zawsze tracimy, chociaż pierwsze wrażenia mogą świadczyć o tym, że jest wprost przeciwnie. Przekaz uczniów trafił do kolegów.

fot.Roman Kijanka
Artyści z gimnazjum w Radymnie pokazali, ile można stracić, wchodząc w uzależnienia.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze