Piłkarze III ligi (grupa IV) oraz IV ligi podkarpackiej zakończyli rywalizację w tym roku. Rozegrali ostatnią kolejkę rundy jesiennej.
Zarówno Texom Sokół Sieniawa, jak i KS Wiązownica z wytęsknieniem wyczekiwały końca jesienij, bo jej końcówka w ich wykonaniu była fatalna. Zespół z Sieniawy po kolejnych niepowodzeniach spadał w tabeli na łeb na szyję, z Wiązownicy zawitał do strefy spadkowej i bez względu na wynik ostatniego w tym roku meczu, w niej przezimuje. W tym ostatnim pojedynkiem były derby. Prawdę powiedziawszy, najgorszym rozstrzygnięciem tak dla jednych, jak i dla drugich byłby remis. I właśnie do podziału punktów doszło. Pewnie tak jedni, jak i drudzy kurtuazyjnie przyznali po potyczce, że jeśli nie można mieć trzech, to dobry i punkt. Z pewnością działacze z Sieniawy, jak i Wiązownicy muszą sporo pogłówkować w przerwie zimowej, aby uratować III ligę dla swoich kibiców.
Texom Sokół Sieniawa – KS Wiązownica 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Zieliński 70. min (karny), 1:1 Majka 79. min.
Efektowną wygraną z Igloopolem Dębica zakończyli rundę jesienną piłkarze JKS Jarosław. Rundę, którą mogą zapisać na plus, ale lekki niedosyt pozostał, bo w pewnym momencie było blisko fotela lidera, ale dwukolejkowa zadyszka miała swoją cenę. Karpaty Krosno uciekły na 5 punktów, co wiosną jak najbardziej jest do narobienia.
Cuda działy się przed meczem Polonii Przemyśl, która w roli gospodarza meczu ze Stalą Łańcut wystąpiła w... Łańcucie. Nie przeszkodziło to polonistom w sięgnięciu po cenny punkt. Mimo że grali ponoć w niepełnym składzie, bo – jak miał stwierdzić trener Waldemar Warchoł – w niedzielę (20 listopada br.) kilku zawodników miało wspomóc drugą drużynę Polonii… Jeśli rzeczywiście padły takie słowa, to chyba jakiś ponury żart!
Porażki poniosły dwa pozostałe zespoły z naszego regionu, czyli Wólczanka Wólka Pełkińska i LKS Skołoszów. Nie ma co owijać w bawełnę: jesienią byli chłopcami do bicia i ich sytuacja w tabeli jest fatalna. Jeśli oba zespoły w przerwie nie zostaną wzmocnione, odrobienie tak poważnych strat wydaje się absolutnie niemożliwe. Choć z drugiej strony: dopóki piłka w grze…
JKS Jarosław – Igloopol Dębica 5:2 (2:1), bramki: Pawlak 2, Dusiło, Stankiewicz, Bała.
Polonia Przemyśl – Stal Łańcut 2:2 (0:0), bramki: Abreu, Noga (samobójcza).
Wólczanka Wólka Pełkińska – Izolator Boguchwała 1:5 (1:4), bramka: Olejarka.
Lechia Sędziszów Małopolski – LKS Skołoszów 1:0 (0:0)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze