Reklama

Derbowy remis w Sieniawie. JKS na podium po jesieni. Fatalna sytuacja Wólczanki i Skołoszowa

Piłkarze III ligi (grupa IV) oraz IV ligi podkarpackiej zakończyli rywalizację w tym roku. Rozegrali ostatnią kolejkę rundy jesiennej.

Zarówno Texom Sokół Sieniawa, jak i KS Wiązownica z wytęsknieniem wyczekiwały końca jesienij, bo jej końcówka w ich wykonaniu była fatalna. Zespół z Sieniawy po kolejnych niepowodzeniach spadał w tabeli na łeb na szyję, z Wiązownicy zawitał do strefy spadkowej i bez względu na wynik ostatniego w tym roku meczu, w niej przezimuje. W tym ostatnim pojedynkiem były derby. Prawdę powiedziawszy, najgorszym rozstrzygnięciem tak dla jednych, jak i dla drugich byłby remis. I właśnie do podziału punktów doszło. Pewnie tak jedni, jak i drudzy kurtuazyjnie przyznali po potyczce, że jeśli nie można mieć trzech, to dobry i punkt. Z pewnością działacze z Sieniawy, jak i Wiązownicy muszą sporo pogłówkować w przerwie zimowej, aby uratować III ligę dla swoich kibiców.


Texom Sokół Sieniawa – KS Wiązownica 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Zieliński 70. min (karny), 1:1 Majka 79. min.

Reklama

IV LIGA PODKARPACKA

Efektowną wygraną z Igloopolem Dębica zakończyli rundę jesienną piłkarze JKS Jarosław. Rundę, którą mogą zapisać na plus, ale lekki niedosyt pozostał, bo w pewnym momencie było blisko fotela lidera, ale dwukolejkowa zadyszka miała swoją cenę. Karpaty Krosno uciekły na 5 punktów, co wiosną jak najbardziej jest do narobienia.

Cuda działy się przed meczem Polonii Przemyśl, która w roli gospodarza meczu ze Stalą Łańcut wystąpiła w... Łańcucie. Nie przeszkodziło to polonistom w sięgnięciu po cenny punkt. Mimo że grali ponoć w niepełnym składzie, bo – jak miał stwierdzić trener Waldemar Warchoł – w niedzielę (20 listopada br.) kilku zawodników miało wspomóc drugą drużynę Polonii… Jeśli rzeczywiście padły takie słowa, to chyba jakiś ponury żart!

Reklama

Porażki poniosły dwa pozostałe zespoły z naszego regionu, czyli Wólczanka Wólka Pełkińska i LKS Skołoszów. Nie ma co owijać w bawełnę: jesienią byli chłopcami do bicia i ich sytuacja w tabeli jest fatalna. Jeśli oba zespoły w przerwie nie zostaną wzmocnione, odrobienie tak poważnych strat wydaje się absolutnie niemożliwe. Choć z drugiej strony: dopóki piłka w grze…

 

JKS Jarosław – Igloopol Dębica 5:2 (2:1), bramki: Pawlak 2, Dusiło, Stankiewicz, Bała.

Polonia Przemyśl – Stal Łańcut 2:2 (0:0), bramki: Abreu, Noga (samobójcza).

Wólczanka Wólka Pełkińska – Izolator Boguchwała 1:5 (1:4), bramka: Olejarka.

Lechia Sędziszów Małopolski – LKS Skołoszów 1:0 (0:0)


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama