Reklama

Deszczowa „Ulica zdrowia”

09/09/2017 11:00

Mimo deszczu 136 osób wzięło udział we wrześniowej edycji „Ulicy zdrowia”. Bezpłatnie skontrolować swój stan zdrowia można było we wtorek, 5 września, na ul. Grodzkiej.

W ramach akcji można było wykonać: badania słuchu, stóp, poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi. Był też[paywall] punkt informacyjno-edukacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Pracownik sanepidu informował o szkodliwym działaniu alkoholu, narkotyków i substancji psychoaktywnych. – Chętni mieli możliwość założenia alkogogli i narkogogli - narzędzi edukacyjnych symulujących negatywny wpływ alkoholu na organizm oraz skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków. Młodzież i dorośli mogli przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne – informuje Małgorzata Młynarska z kancelarii burmistrza Jarosławia.

W ramach „Ulicy zdrowia” tradycyjnie można było też wesprzeć Podkarpackie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Krwią podzieliło się 26 osób.

Comiesięczna akcja realizowana jest w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”. Ostatnia w tym roku „Ulica zdrowia” zorganizowana zostanie we wtorek, 3 października, w godz. 9.00 – 12.00.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości