Mimo deszczu 136 osób wzięło udział we wrześniowej edycji „Ulicy zdrowia”. Bezpłatnie skontrolować swój stan zdrowia można było we wtorek, 5 września, na ul. Grodzkiej.
W ramach akcji można było wykonać: badania słuchu, stóp, poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi. Był też[paywall] punkt informacyjno-edukacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Pracownik sanepidu informował o szkodliwym działaniu alkoholu, narkotyków i substancji psychoaktywnych. – Chętni mieli możliwość założenia alkogogli i narkogogli - narzędzi edukacyjnych symulujących negatywny wpływ alkoholu na organizm oraz skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków. Młodzież i dorośli mogli przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne – informuje Małgorzata Młynarska z kancelarii burmistrza Jarosławia.
W ramach „Ulicy zdrowia” tradycyjnie można było też wesprzeć Podkarpackie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Krwią podzieliło się 26 osób.
Comiesięczna akcja realizowana jest w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”. Ostatnia w tym roku „Ulica zdrowia” zorganizowana zostanie we wtorek, 3 października, w godz. 9.00 – 12.00.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze