Podsumowania jeszcze trwają, ale już wiadomo, że w powiecie lubaczowskim, przeworskim i jarosławskim zebrano podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy więcej niż w poprzednich latach. Absolutny rekord został pobity w Lubaczowie, gdzie do puszek trafiło ponad 60 tys. zł. To o 8 tys. zł więcej niż przed rokiem.
Lubaczowski sztab stał na czele kilku podsztabów, pracujących w gminach powiatu lubaczowskiego. W Lubaczowie i Dachnowie zebrano łącznie 26 500 zł, w Horyńcu-Zdroju – 8859 zł, w Cieszanowie – 5856 zł, w Baszni – 3176 zł, w Lublińcu – 671 zł, w Wielkich Oczach – 2126 zł, w Łukawcu – 2612 zł. Dochód z koncertu to 1500 zł. W sumie cały sztab zebrał 60 059,40 zł.
– Dla mnie to jest kosmos – mówi koordynator sztabu Krzysztof Czerniak. – Przy takiej pogodzie[paywall], jak była w niedzielę, nie spodziewałbym się takiego wyniku. Dla mnie szokiem było, jak, mimo tych warunków, kwestowali wolontariusze, zwłaszcza ci najmłodsi. Ich zaangażowanie było prawdziwe i naprawdę gorące – dodaje. K. Czerniak jest przekonany, że wsparcie mieszkańców dla Orkiestry wynika z tego, że sprzęt od fundacji znajduje się w lubaczowskim szpitalu.
W odrębnych sztabach na terenie pow. lubaczowskiego zebrano: w Narolu 27 600 zł, a w Oleszycach 16 tys. zł.
Jarosławski sztab już ma prawie 72 500 zł. Ta kwota przekracza o ponad 3 tys. ubiegłoroczną i jeszcze wzrośnie. W powiecie jarosławskim kwestowało 150 wolontariuszy. Można było ich spotkać w Jarosławiu, Radymnie, Pruchniku oraz mniejszych miejscowościach. Jarosławski finał rozpoczął się już w czwartek, 7 stycznia. W sobotę towarzyszył mu koncert Powiatowego Ogniska Baletowego oraz aukcja i smakowanie tortu orkiestrowego. W niedzielę były zabawy dla dzieci, zwiedzanie Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej w Jarosławiu oraz występy i pokazy. Dodatkowo rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza.
W Przeworsku zebrano ponad 44 500 zł. Ta kwota też jeszcze wzrośnie. Kwestowano nie tylko w stolicy powiatu. Wolontariuszy można było spotkać także w Kańczudze, Gaci i innych miejscowościach. W Kańczudze uzbierano ponad 13 tys. zł. W Gaci ponad 5200 Zbiórce towarzyszyły koncerty, turnieje oraz aukcje. Licytacja przeprowadzona w Miejskim Ośrodku Kultury dała ponad 2800 zł, a w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ponad 1800zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A lekcje dziecko odrobiłeś? Takie pierdoły piszesz, że chyba podstawówkę powtarzasz
owsiak sie cieszy ...
A lekcje dziecko odrobiłeś? Takie pierdoły piszesz, że chyba podstawówkę powtarzasz
I co na to pan starosta ?