Nawet kilka godzin muszą oczekiwać na odprawę podróżni przekraczający polsko-ukraińskie przejścia graniczne na Podkarpaciu.
– Minionej doby odnotowaliśmy tegoroczny rekord – mówi starszy chorąży Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Na podległych nam przejściach granicznych odprawiliśmy prawie 45 tysięcy podróżnych, kiedy normalnie odprawiamy ich około 30 – 31 tysięcy – informuje.
Długa kolejka samochodów ustawiła się przed polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Medyce, Korczowej, a także w Budomierzu. Nieco lepiej – według zapewnień strażników granicznych – jest w Krościenku.
Wśród podróżnych oczekujących na wyjazd z Polski dominują Ukraińcy.
Bieżącą sytucję przed przejściem granicznym w Medyce można śledzić za pośrednictwem kamery internetowej na stronie: http://przemysl.ic.gov.pl/medyka_wyjazd_RP.html
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ukraincy szybciej odprawiaja, niz Polacy.
Nic dziwnego. Obywateli własnego kraju odprawia się dużo szybciej ze względu na obowiązujące przepisy. pozdrawiam
Zróbcie osobny pas dla handlarzy ukraińskich , którzy oczekują na zwrot podatku TAX FREE. Dla naszych turystów zróbcie osobny pas. Namalowali linię podwójnie ciągłą i tylko dwa pasy w jedną stronę w których stoją TIRY , busy i Ukraińcy z towarem . Polak jak chce przejechać na wycieczkę do Lwowa musi bez sensu stać kilka godzin. Brawo pogranicznicy jesteście przykładem operatywności dla unii !!!
Podpisuję się obiema rękami pod poprzednim wpisem. Dec.
Ukraincy szybciej odprawiaja, niz Polacy.
Nic dziwnego. Obywateli własnego kraju odprawia się dużo szybciej ze względu na obowiązujące przepisy. pozdrawiam
Zróbcie osobny pas dla handlarzy ukraińskich , którzy oczekują na zwrot podatku TAX FREE. Dla naszych turystów zróbcie osobny pas. Namalowali linię podwójnie ciągłą i tylko dwa pasy w jedną stronę w których stoją TIRY , busy i Ukraińcy z towarem . Polak jak chce przejechać na wycieczkę do Lwowa musi bez sensu stać kilka godzin. Brawo pogranicznicy jesteście przykładem operatywności dla unii !!!