Nie tylko dźwiękami fortepianu rozbrzmiewała Sala Lustrzana jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji podczas minionego weekendu. Publiczność usłyszała też utwory wykonane na innych instrumentach oraz soprany i barytony solistów.
– Koncert to majstersztyk rzemiosła muzycznego z ambitną i artystycznie bogatą muzyką niszową, nieczęsto prezentowaną. Program jest urozmaicony w tempie i ekspresji. Ponadto zaprezentowano interesujący brzmieniowo skład instrumentalny – oceniła Marlena Dudek, specjalistka ds. promocji centrum.
Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej miały w tym roku czwartą edycję. Święto poświęcone geniuszowi fortepianu Fryderykowi Chopinowi i mniej znanej w świecie, ale doskonale zapamiętanej w regionie Marii Turzańskiej, jarosławskiej pianistce i nauczycielce, dzięki której powstała w tym mieście szkoła muzyczna, jest okazją do spotkania z muzyką klasyczną w różnych wydaniach.
Tegoroczne dni rozpoczął sobotni recital fortepianowy Aleksandry Czernieckiej. Po nim słuchacze przenieśli się w świat argentyńskiego tanga dzięki zespołowi MaGuSz Trio w składzie: Gabriela Machowska-Kopietz (fortepian), Anna Gut (klarnet) i Mateusz Szemraj (gitara).
Niedzielny koncert to – jak opisuje M. Dudek – na zmianę uroczyste i frywolne brzmienie, doskonale komponujących ze sobą sopranu i barytonu. Ponadto ciekawa narracja wprowadzająca w epoki charakterystyczne dla wykonywanych utworów. Trio wokalno- instrumentalne w składzie: Gabriela Machowska-Kopietz (fortepian), Katarzyna Kalisz-Kędziorek (sopran) i Piotr Kędziorek (baryton) zaprezentowało arie z operetek i musicali, a całość wzbogacał narracyjnie Piotr Kopietz.
Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej organizuje Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, a honorowy patronat nad imprezą sprawuje burmistrz Jarosławia.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze